Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak zainstalować nowy wygląd interfejsu w AutoMapie dla Windows?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak zainstalować nowy wygląd interfejsu w AutoMapie dla Windows?

W AutoMapie dla systemu Windows do wyboru dostępne są dwa interfejsy, AutoMapa i AutoMapa Panorama, co szczegółowo opisane jest we wpisie Jak zmienić wygląd interfejsu w AutoMapie dla Windows?. Dostępność tylko dwóch opcji do wyboru nie oznacza, że nie można spersonalizować interfejsu według własnych potrzeb. Programiści umożliwili taką zmianę, poprzez modyfikację wbudowanych plików. Dzięki temu powstały gotowe rozwiązania, które w serwisie Miplo.pl zostały udostępnione przez użytkowników AutoMapy.

Wygląd interfejsu - AutoMapa
Wygląd interfejsu – AutoMapa

Najprostszym sposobem na instalację nowego wyglądu interfejsu, jest pobranie gotowych plików z serwisu Miplo i wgranie ich do AutoMapy. Jak to zrobić? Należy wejść na stronę internetową www.Miplo.pl, kliknąć zakładkę Dodatki i z menu wybrać Interfejsy AutoMapy. Na tej stronie znajdują się gotowe pliki z interfejsami, które zostały stworzone przez użytkowników AutoMapy.

Po znalezieniu interesującego nas interfejsu np. BP & NB 800×480 klikamy jego nazwę lub rysunek pokazujący wskaźnik, a następnie pobieramy plik, klikając przycisk Pobierz plik. Plik zapisujemy na dysku komputera, najlepiej na Pulpicie. Ważne jest to, aby wybrać zestaw, który kompatybilny jest z rozmiarem ekranu urządzenia, które posiadamy.

Pobrany plik należy rozpakować, np. przy pomocy darmowego programu 7-zip lub klikając plik prawym klawiszem myszki i z menu kontekstowego wybierając opcję Wyodrębnij wszystkie. Następnym krokiem jest wejście do rozpakowanego katalogu, gdzie dostępny jest plik zawierający folder, w którym umieszczone są pliki zawierające ustawienia interfejsu. Te pliki zawierają pliki z rozszerzeniami typu:

  • .skin
  • .skin.consts
  • .skin.day.colors
  • .skin.mvga.day.data
  • .skin.mvga.night.data
  •  .skin.night.colors
  • .skin.prg
  • .skin.qvga.day.data
  • .skin.qvga.night.data
  • .skin.vga.day.data
  • .skin.vga.night.data

Oczywiście nie wszystkie gotowe interfejsy będą zawierały taki sam zestaw plików, ponieważ nie każdy użytkownik tworzy pliki dla wszystkich rozmiarów ekranu.

W rozpakowanym katalogu, poza folderem z powyższymi plikami, może znajdować się instrukcja instalacji, w formie pliku tekstowego readme.txt. Dodatkowo niektóre warianty interfejsów tak, jak  BP & NB 800×480  może posiadać kilka wersji, które są spakowane. W związku z tym należy rozpakować interesującą wersję, gdzie dostępne są pliki interfejsu.

W przypadku AutoMapy zainstalowanej na karcie pamięci wkładamy kartę do czytnika kart, włączamy eksplorator plików, np. klikając ikonę Komputer, wybieramy dysk, który przypisany jest do karty pamięci i tu będzie dostępny katalog AutoMapa EU, gdzie należy skopiować pliki z ustawieniami wyglądu interfejsu.

Gdy AutoMapa zainstalowana jest w pamięci urządzenia, to w jego ustawieniach wybieramy, aby łączyło się z komputerem w trybie pamięci masowej (USB) i wykonujemy te same kroki, co w przypadku czytnika kart. W przypadku, kiedy urządzenie widoczne jest przez komputer jako urządzenie przenośne, czyli po synchronizacji przy pomocy ActiveSync lub Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile, należy wejść w Komputer, następnie wybrać urządzenie przenośne, tam kartę pamięci (może być oznaczona jako SDMMC, Storage Card, czy Karta pamięci) i skopiować pliki  z ustawieniami wyglądu interfejsu do katalogu AutoMapa EU.

Gdy AutoMapy używamy na komputerze, to domyślnie zainstalowana jest na dysku C: w katalogu Program Files lub Pliki programów (x86). Jeżeli tak jest, to przy pomocy eksploratora plików, np. Komputer, wchodzimy do podanej lokalizacji, a następnie do AutoMapa EU i tu kopiujemy  pliki  z ustawieniami wyglądu interfejsu. W innym przypadku wchodzimy do miejsca, które podczas instalacji AutoMapy wybraliśmy na składowanie plików programu.

Po skopiowaniu plików (*.data) do katalogu AutoMapa EU, należy wejść do katalogu Profiles, następnie folderu odpowiadającego za wybrany profil, np. osobowy, dalej do Settings Files, W katalogu Settings Files, należy znaleźć plik am.settings i go edytować, np. przy użyciu systemowego notatnik. Systemowy notatnik można włączyć, dwukrotnie klikając lewym klawiszem myszki plik (am.settings), wybierając Otwórz za pomocą, następnie Wybrać program z listy zainstalowanych programów, gdzie pojawi się okno z listą programu do wyboru. Na tej liście należy zaznaczyć Notatnik i kliknąć przycisk OK. Gdy plik zostanie otworzony do edycji, to należy znaleźć wpis AllowUserImages=0 i wartość 0 zmienić na 1. Po zmianie ten wpis powinien wyglądać tak: AllowUserImages=1. Zmianę należy zapisać klikając przycisk Plik na pasku narzędzi i wybierając Zapisz.

Notatnik można zamknąć po zapisaniu zmian w pliku i uruchomić AutoMapę w celu sprawdzenia nowego interfejsu. Interfejs można zmienić, wchodząc w Menu, następnie Ustawienia, Ogólne, Wygląd interfejsu, gdzie należy wybrać interesujący nas interfejs, np. BPilot.

Wygląd interfejsu - BPilot
Wygląd interfejsu – BPilot

Gdy zainstalowany interfejs nie przypadnie nam do gustu, można go usunąć poprzez skasowanie wcześniej skopiowanych plików.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.