Strona główna > Programy > AutoCB > Aplikacja AutoCB w nowej wersji 1.0.2 została opublikowana!
Kategorie
AutoCB

Aplikacja AutoCB w nowej wersji 1.0.2 została opublikowana!

Ponad dwa miesiące temu została opublikowana AutoMapa dla systemu Android w wersji 5.4.3. Jedną z ważniejszych zmian w tej wersji była nowa funkcja, umożliwiająca komunikację głosową pomiędzy użytkownikami AutoMapy. AutoCB, bo tak została nazwana ta funkcjonalność, dzisiaj została opublikowana w wersji 1.0.2 jako osobna aplikacja, którą może pobrać każdy za darmo.

Lista kanałów w AutoCB
Lista kanałów w AutoCB

AutoCB jest aplikacją wzorowaną na tradycyjnym radiu CB, ale komunikaty pomiędzy użytkownikami przekazywane są drogą internetową. Uprzedzając pytanie, czy AutoCB połączone jest z analogowym CB, informuję, że nie. Przez AutoCB mogą komunikować się tylko użytkownicy tej aplikacji i AutoMapy z funkcją CB.

Podobnie jak w tradycyjnym CB w AutoCB można zmieniać kanały, nasłuchiwać i w razie chęci nadawać. Domyślny zasięg dla kanału publicznego to 25 km, ale takiego ograniczenia nie ma dla kanałów prywatnych, dzięki czemu można rozmawiać z użytkownikami w różnych częściach globu.

Plusem radia CB w AutoMapie jest możliwość wprowadzenia nazwy użytkownika, dzięki czemu widać, kto w danym momencie nadaje. Domyślna nazwa jest losowa, więc warto w ustawieniach ją zmienić. Dodatkowo można wstawić swój awatar, co jeszcze bardziej nas wyróżni.

Ustawienia AutoCB
Ustawienia AutoCB

Kolejną zaletą CB jest kolejkowanie rozmów. Dzięki temu kilka osób rozmawiających jednocześnie nie jest nakładanych na siebie. Takie rozmowy trafiają do kolejki, z której odtwarzane są jedna po drugiej.

Porównując do CB dostępnego w AutoMapie, AutoCB posiada pływający przycisk. Ten przycisk wyświetla się po zminimalizowaniu programu i można umieścić go w dowolnym miejscu przy lewej krawędzi ekranu. Pływający przycisk umożliwia prowadzenie rozmów z użytkownikami, gdy aplikacja jest zminimalizowana i włączamy inną aplikację.

Pływający przycisk AutoCB
Pływający przycisk AutoCB

W AutoCB brakuje mi możliwości wyłączenia programu z poziomu interfejsu i pływającego przycisku. Aplikację można wyłączyć przez rozwinięcie systemowych powiadomień, rozwinięcie pozycji AutoCB, a następnie wybranie opcji „Zamknij”.

Zamykanie programu AutoCB
Zamykanie programu AutoCB

Przed rozpoczęciem korzystania z AutoCB należy akceptować uprawnienia wymagane przez program, w tym opcję „Pozwól na wyświetlanie nad innymi aplikacjami”. Następnie należy założyć konto w MapCloud lub zalogować się na konto, które zakładaliśmy w AutoMapie.

Jak na razie w AutoCB nie ma zbyt wielu użytkowników, ale zobaczymy, co czas pokaże.

Porównując do pierwszej wersji AutoCB, wersja 1.0.1 nie zawiera zaktualizowanej listy zmian, więc pewnie tylko poprawiono błędy znalezione w wersji 1.0.0. Z tego co zdążyłem sprawdzić, to dodano w tej wersji zamykanie aplikacji, przez dwukrotne kliknięcie systemowego lub sprzętowego przycisku „Cofnij” (Back). Pojedyncze kliknięcie minimalizuje aplikację. Drugą zmianą jest wyłączanie pływającej kontrolki, gdy wejdziemy w ustawienia, choć nie jest ukrywana, gdy chcemy dodać prywatny kanał.

W wersji 1.0.2 programu AutoCB poprawiono logowanie użytkownika oraz synchronizację danych na serwerze tej aplikacji. W związku z tym warto szybko zaktualizować program.

Zmiany:

  • Poprawki logowania i synchronizacji danych użytkownika

Aktualizacja:

  • 2019-07-05

Kompilacja:

  • 1.0.2 .2556

AutoCB można pobrać z Google Play.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.