Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows Phone 8 > Asystent pasa ruchu w AutoMapie dla systemu Windows Phone
Kategorie
AutoMapa dla Windows Phone 8

Asystent pasa ruchu w AutoMapie dla systemu Windows Phone

Jedną z najbardziej pomocnych opcji podczas nawigowania, dostępnych w AutoMapie dla systemu Windows Phone jest Asystent pasa ruchu, w skrócie APR. Ta opcja jest pomocna ze względu na to, że przed rozbudowanym węzłem drogowym, czy też zwykłym skrzyżowaniem z kilkoma pasami wyświetla, które pasy możemy zająć, aby jechać w wybranym kierunku. Asystent pasa ruchu pomaga w orientowaniu się na drodze nie tylko młodym kierowcom, ale również tym doświadczonym.

Asystent pasa ruchu składa się z dwóch części. Pierwsza z tych części pokazuje pasy ruchu, natomiast druga nr drogi, którą będziemy poruszali się po wykonaniu manewru. Ikony z czerwonym znakiem „X” pokazują pasy ruchu, po których nie możemy się poruszać, a te z czarnymi strzałkami wskazują pasy, których powinniśmy się trzymać, żeby bezstresowo minąć najbliższe skrzyżowanie.

Asystent pasa ruchu
Asystent pasa ruchu

W przypadku, gdy poruszamy się drogami lokalnymi, które posiadają tylko nazwę ulicy, to Asystent pasa ruchu wyświetlany jest wyłącznie z częścią pokazującą pasy ruchu. Jest to wygodne, ponieważ nazwy ulic są dosyć długie i by zajmowały znaczną część asystenta oraz mapy, a poza tym by to nie wyglądało dobrze.

Asystent pasa ruchu bez numeru drogi
Asystent pasa ruchu bez numeru drogi

W AutoMapie dla systemu Windows Phone APR domyślnie jest włączony, ale jeżeli ktoś nie potrzebuje takiej pomocy, to może ją wyłączyć, wchodząc w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia, Interfejs, Widoczne elementy i odznaczając opcję Asystent pasa ruchu. Natomiast jest to na tyle przydatna funkcjonalność, że raczej mało kto ją wyłącza.

Czy Asystent pasa ruchu dostępny jest na każdym skrzyżowaniu? Niestety nie. APR przede wszystkim dostępny jest na większych skrzyżowaniach, gdzie jest kilka pasów ruchu. Na szczęście co jakiś czas dodawane są nowe miejsca, więc być może w przyszłości Asystent pasa ruchu będzie wyświetlał się również na mało ważnych skrzyżowaniach.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.