Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Asystent pasa ruchu w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Asystent pasa ruchu w AutoMapie dla Windows

Jedną z najbardziej pomocnych opcji podczas nawigowania, dostępnych w AutoMapie dla systemu Windows jest Asystent pasa ruchu, w skrócie APR. Jest ona pomocna ze względu na to, że przed rozbudowanym węzłem drogowym, czy też zwykłym skrzyżowaniem wyświetla, które pasy możemy zająć, aby jechać w wybranym kierunku. Asystent pasa ruchu pomaga w orientowaniu się na drodze nie tylko młodym kierowcom, ale również tym doświadczonym.

Asystent pasa ruchu
Asystent pasa ruchu

Jak widać na powyższym zrzucie Asystent pasa ruchu składa się z dwóch części, które połączone są ze sobą niewielką belką. Pierwsza z tych części pokazuje nr drogi, którą będziemy poruszali się po wykonaniu manewru, natomiast druga cześć pokazuje pasy ruchu. Ikony z czerwonym znakiem „X” pokazują pasy ruchu po których nie możemy się poruszać, a te z zielonymi strzałkami wskazują pasy, po których powinniśmy jechać, żeby dojechać do wyznaczonego punktu.

Asystent pasa ruchu w praktyce
Asystent pasa ruchu w praktyce

W przypadku, kiedy poruszamy się drogami miejskimi, czyli takimi, które posiadają tylko nazwę ulicy to APR wyświetlany jest wyłącznie z częścią pokazującą pasy ruchu.

Na urządzeniach, które mają małą rozdzielczość, a na danym skrzyżowaniu jest dużo pasów, np. w Paryżu to odpowiednie pasy zostają pogrupowane, np. tak, jak na poniższym zrzucie.

Pogrupowany Asystent pasa ruchu
Pogrupowany Asystent pasa ruchu

Oczywiście, jeżeli ktoś nie potrzebuje takiej pomocy to może ją wyłączyć wchodząc w Menu, następnie Ustawienia, Mapa, Widoczne elementy i odznaczając opcję Asystent pasa ruchu.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.