Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak w AutoMapie dla systemu Windows zmienić domyślne skale do wyświetlania POI?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak w AutoMapie dla systemu Windows zmienić domyślne skale do wyświetlania POI?

W AutoMapie dla systemu Windows można ustawić skalę, od jakiej mają być wyświetlane ikony Punktów Użyteczności Publicznej, tzw. POI. Możliwe jest to po wejściu w Menu, następnie POI, dalej Wyświetlanie i kliknięciu przycisku Od skali Przycisk - Od skali. Pojawi się wtedy lista z dostępnymi skalami.

Okno - Wyświetlanie
Okno – Wyświetlanie

Domyślną skalą od jakiej wyświetlają się POI jest 1:240000 (3.0 km), ale tę wartość można zmienić. Do wyboru mamy:

  • 1:32000 (400 m)
  • 1:64000 (800 m)
  • 1:120000 (1.5 km)
  • 1:240000 (3.0 km)
  • 1:480000 (6.0 km)
  • 1:96000 (12 km)
  • 1:1440000 (18 km)

A co jeśli potrzebowalibyśmy inne wartości? W takim przypadku można edytować plik poishow.settings, w którym zapisane są domyślne skale.

Plik poishow.settings znajduje się w katalogu AutoMapa EU\Profiles\[katalog profilu]\Settings Files\. [katalog profilu] to katalog aktualnie używanego profilu, domyślnie osobowy. W celu edytowania tego pliku należy kliknąć go prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybrać Otwórz za pomocą. Po wyświetleniu się listy programów należy wybrać Notatnik. Można go również edytować innym edytorem tekstu.

Po otworzeniu pliku poishow.settings w trybie edycji należy znaleźć w nim wpis POIShowScales2=. Powinien być na samym końcu. W tym wpisie zdefiniowane są wszystkie dostępne skale, które rozdzielone są znakiem średnika (;). Jedynie pierwsza wartość nie występuje na liście skali do wyboru, więc najlepiej modyfikować pozostałe wartości. Ja najczęściej modyfikuję ostatnią wartość, aby widzieć ikony przy większej skali. W związku z tym zmieniam wartość 18000.00, na 200000.00, żeby widzieć POI już przy dwustu kilometrach. Następnie zmianę należy zapisać, klikając przycisk Plik i Zapisz lub wykonując kombinację klawiszy CTRL+S.

Gdy uruchomimy AutoMapę, to w Menu > POI > Wyświetlanie, po kliknięciu przycisku Od skali Przycisk - Od skali pojawią się nasze zmiany. Co ciekawe, program od razu przeliczy ustawioną wartość na odpowiednią skalę, więc dla moich 200 km (200000.00), wyświetla się 1:16000000.

Taka zmiana skali jest przydatna podczas zarządzania punktami użytkownika, na przykład, gdy chcemy oglądać ikony na większym obszarze, niż domyślnie jest dostępny i następnie je modyfikować. Niestety brakuje mi możliwości definiowania dodatkowych wartości, aby nie zmieniać domyślnym.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.