Brak dźwięku po aktualizacji systemu Windows

Po aktualizacji systemu Windows 10 do wersji 1511 (kompilacja 10586.29) na moim laptopie przestały być odtwarzane dźwięki. Sterowniki poprawnie mam zainstalowane. Regulacja poziomu głośności również działa, ale dźwięków brak.

Okazało się, że domyślne odtwarzanie dźwięków system przestawił z głośników laptopa na słuchawki, które oczywiście nie są podłączone. To domyślne ustawienie można zmienić, klikając przycisk Pokaż ukryte ikony Ikona Pokaż ukryte ikony, który znajduje się na pasku zadań. Z menu, które się wyświetli, prawym klawiszem myszki należy kliknąć przycisk z ikoną głośnika Ikona głośnika i z kontekstowego menu wybrać Urządzenia do odtwarzania.

Menu kontekstowe dla głośnika
Menu kontekstowe dla głośnika

Po kliknięciu opcji Urządzenia do odtwarzania uruchomi się aplikacja do zarządzania dźwiękiem, która nazywa się Dźwięk. W tej aplikacji, w zakładce Odtwarzanie znajduje się lista urządzeń, przy pomocy których można odtwarzać dźwięk. W moim przypadku, po aktualizacji systemu Windows do kompilacji 10586.29 domyślnym urządzeniem stały się Słuchawki. W związku z tym na liście zaznaczyłem opcję Głośniki i poniżej kliknąłem przycisk Ustaw domyślne, a następnie zatwierdziłem, klikając OK. Po tej operacji dźwięki zaczęły być poprawnie odtwarzane przez głośniki laptopa.

Aplikacja Dźwięk
Aplikacja Dźwięk
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.