Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Bytomska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Bytomska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest bytomska Strefa Płatnego Parkowania.

Bytom - SPP
Bytom – Strefa Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Bytomiu utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://mzdim.bytom.pl. Strefa składa się z 92 punktów (współrzędnych geograficznych) i obejmuje ulice podane na stronie http://mzdim.bytom.pl/index.php/strefa-platnego-parkowania/obszar-strefy-platnego-parkowania-w-bytomiu.

Płatne parkowanie w Bytomiu obowiązuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-17:00.

Opłaty:

Pierwsza godzina 1,50 zł
Druga godzina 1,80 zł
Trzecia godzina 2,10 zł
Czwarta i każda kolejna godzina 1,50 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Bytom – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefa Płatnego Parkowania w Bytomiu domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Bytom – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granicę. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Bytom – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Bytom - SPP-obrys
Bytom – obrys Strefy Płatnego Parkowania

Poniżej prezentuję film, jak Strefa Płatnego Parkowania w Bytomiu wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Bytomską Strefę Płatnego Parkowania można również zobaczyć na mapie Targeo:

Bytom - SPP
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania można zobaczyć, klikając odnośnik SPP w stopce strony.

Oceń wpis
[Maks.: 5 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.