Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Dane pojazdu w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Dane pojazdu w AutoMapie dla Windows

Dane pojazdu jest opcją, która w AutoMapie dla systemu Windows służy do konfiguracji parametrów pojazdu tak, żeby te parametry miały wpływ na przebieg wyznaczonej trasy oraz na szacowany czas dojazdu do celu (ETA). Tę opcję można skonfigurować po wejściu w Menu, następnie Ustawienia, Trasa i tu kliknięciu Dane pojazdu.

Okno - Dane pojazdu
Okno – Dane pojazdu

Pierwszą opcją, jaką można skonfigurować, jest Uwzględniaj prędkość. Po włączeniu tej opcji można ustawić średnie prędkości pojazdu, co jest opisane we wpisie Średnie prędkości pojazdu w AutoMapie dla Windows.

Dalej można ustawić Zużycie paliwa. Ta opcja opisana jest we wpisie Zużycie paliwa w AutoMapie dla Windows.

Po włączeniu opcji Pojazd ciężarowy można skonfigurować parametry pojazdu ciężarowego, czyli np. tonaż, wymiary itd. Jest to szczegółowo opisane we wpisie Pojazd ciężarowy w AutoMapie dla Windows.

Dodatkowo program pozwala na wyznaczanie tras dla pojazdów uprzywilejowanych, tzn. można włączyć opcje ignorowanie zakazu B1 oraz blokad fizycznych. Po zaznaczeniu opcji ignorowanie zakazu B1 będą wyznaczane trasy na drogach z zakazem ruchu w obu kierunkach. Natomiast po zaznaczeniu ignorowanie blokad fizycznych przy wyznaczaniu tras nie będą uwzględniane blokady fizyczne tj. słupki, szlabany, itp. W przypadku zaznaczenie jednej z tych opcji i kliknięciu OK, w oknie Dane pojazdu, pojawi się informacja dla kierujących pojazdami uprzywilejowanymi, którą należy zatwierdzić.

Okno z informacją dla kierujących pojazdami uprzywilejowanymi
Okno z informacją dla kierujących pojazdami uprzywilejowanymi
Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.