Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Ekran Traffic LiveDrive! w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Ekran Traffic LiveDrive! w AutoMapie dla Windows

W AutoMapie dla systemu Windows opcja Traffic LiveDrive! umożliwia włączenie usługi AM’Traffic i jej konfigurację. Włączenie tej usługi spowoduje anonimowe zbieranie informacji o ruchu drogowym, które wykorzystywane są przy omijaniu utrudnień drogowych, np. korków, kolizji.

Korzystanie z pełnej funkcjonalności LiveDrive! możliwe jest tylko na urządzeniach z dostępem do Internetu, co powoduje naliczenie opłaty za transmisję danych u operatora sieci. Urządzenia, które nie mają aktywnej transmisji danych, po włączeniu usługi AM’Traffic mogą zbierać informacje i później je przesyłać w celu wzbogacenia bazy o nowe dane.

Usługę LiveDrive! można włączyć, wchodząc w Menu, następnie Ustawienia, Trasa i Traffic LiveDrive!.

Okno - Traffic LiveDrive!
Okno – Traffic LiveDrive!

W oknie Traffic LiveDrive! podstawową opcją jest Wymieniaj dane, która służy do włączenia usługi AM’Traffic i jej konfiguracji. Opcja o zasięgu umożliwia skonfigurowanie obszaru dla którego program pobiera informacje o ruchu drogowym i uwzględnia je na wyznaczonej trasie. Dostępne są takie wartości, jak:

  • Małym
  • Średnim
  • Dużym

Domyślnie zaznaczona jest wartość Średnim, a każda z tych wartości odpowiada innemu obszarowi:

  • Małym – obszar przynajmniej 7,5 km;
  • Średnim – obszar przynajmniej 15 km;
  • Dużym – obszar przynajmniej 40 km.

Rzeczywisty zasięg dla danego ustawienia zależy od wielu czynników, np. siatki dróg i ich jakości. Natomiast pierwsze pobranie danych AM’Traffic odbywa się z maksymalnym możliwym zasięgiem, kolejne z wybranym w ustawieniach.

Włączenie opcji Rozłączaj kończąc program powoduje, że transmisja danych zostanie zakończona dopiero po wyłączeniu programu. Jeżeli nie jest włączona, to transmisja jest wyłączana po każdej aktualizacji danych AM’Traffic. Wielu operatorów sieci komórkowej nalicza opłaty za każdą transmisję, więc zaznaczenie opcji Rozłączaj kończąc program może spowodować, że opłaty będą niższe, ponieważ ta transmisja nie będzie co chwilę rozłączana i wznawiana.

Po włączeniu opcji Dane tylko przez PC informacje z usługi LiveDrive! zostaną wymienione dopiero podczas synchronizacji urządzenia z komputerem. Synchronizacja możliwa jest na komputerze z systemem MS Windows. W MS Windows XP do synchronizacji wymagany jest program MS ActiveSync, który należy pobrać ze strony Microsoft i go zainstalować. W Windows Vista, 7 i 8 jest już wbudowany program do synchronizacji – Centrum synchronizacji.

Opcje Rozłączaj kończąc program oraz Dane tylko przez PC dostępne są tylko w AutoMapie dla Windows na urządzeniach przenośnych.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 4.7]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.