Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Funkcje automatyczne w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Funkcje automatyczne w AutoMapie dla Windows

W AutoMapie dla systemu Windows dostępna jest opcja Funkcje automatyczne, która pozwala na włączenie lub wyłączenie automatycznego wykonywania pewnych działań programu. W skład tych działań wchodzą takie opcje jak, przełączanie w tryb 3D, w tryb nocny, obracanie w kierunku jazdy oraz sprzętowe obracanie ekranu.

Funkcje automatyczne
Funkcje automatyczne

Przełączanie w 3D powoduje automatyczne przełączanie się trybu 2D do 3D. Może ono nastąpić po wyznaczeniu trasy i rozpoczęciu nawigowania, albo w przypadku, kiedy podczas nawigowania przeglądamy mapę w trybie 2D i przestaniemy to robić. W tym drugim przypadku po 15 s od zakończenia przeglądania mapy, czy też klikania w ekran nastąpi automatyczne przełączenie w 3D.

Przy włączonej opcji Przełączanie w 3D można również przejść z trybu 2D na 3D po kliknięciu ikony startu nawigowania.

Przycisk - Start nawigowania
Przycisk – Start nawigowania

Ten przycisk dostępny jest w menu Wybierz cel, czyli po kliknięciu przycisku typowe trasy znajdującego się na dolnej belce.

Przycisk - Typowe trasy
Przycisk – Typowe trasy

Przełączanie w tryb nocny, jak sama nazwa wskazuje, powoduje automatyczne przełączenie w tryb nocny, czyli zmiany skórki na ciemną, która jest bardziej czytelna i mniej rażąca podczas nawigowania w nocy. Przełączenie następuje w czasie,  kiedy słońce zachodzi. Oczywiście, kiedy słońce wschodzi to AutoMapa automatycznie przełącza wygląd w tryb dzienny.

Obracanie w kierunku jazdy jest opcją, która powoduje obracanie się mapy w kierunku, w którym się poruszamy. Wyłączenie tej opcji powoduje zmianę tylko dla trybu 2D, gdzie mapa cały czas wyświetlona jest w stronę północną. Czasem wyłączenie tej opcji pomaga w nawigowaniu, ponieważ łatwiej się odczytuje pozycję, wygląda to tak, jakbyśmy przeglądali mapę papierową. Gdyby wyłączenie tej opcji miało wpływ na tryb 3D to nawigowanie byłoby utrudnione, mało czytelne.

Sprzętowe obracanie ekranu jest opcją, która dostępna jest na urządzeniach z akcelerometrem, czyli czujnikiem ruchu. Powoduje automatyczne przełączanie się wyglądu programu z trybu pionowego na pionowy i odwrotnie, w zależności od tego, jak zostanie obrócone urządzenie.

Wszystkie te opcje są domyślnie włączone, ale można jest wyłączyć w Menu, następnie Ustawienia, dalej Mapa i Funkcje automatyczne.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.