Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Gdańskie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Gdańskie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem są gdańskie Strefy Płatnego Parkowania.

Gdańskie Strefy Płatnego Parkowania
Gdańskie Strefy Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Gdańsku utworzyłem już wcześniej, o czym można przeczytać we wpisie Gdańska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows. Natomiast 25 kwietnia 2017 roku została zatwierdzona uchwała w sprawie poszerzenia obszaru obowiązywania niektórych stref. Została również utworzona nowa strefa w Jelitkowie. W związku z tym, na podstawie danych dostępnych w dokumencie http://bip.gdansk.pl/subpages/akty_prawne/pliki/2017/URM_2017_7_1033.pdf utworzyłem nowe pliki XVE.

Strefa składa się z siedmiu sektorów: AG, AS, AW, AP, AJ, BA, BO. Wcześniej było sześć sektorów. Te sektory porozmieszczane są w różnych częściach miasta.

Sektor AG obejmuje Główne Miasto. Składa się z 37 punktów (współrzędnych geograficznych).

Sektor AS obejmuje Stare Miasto. Dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich składa się z 61 punktów, a druga z tylko z 14.

Sektor AW znajduje się w dzielnicy Wrzeszcz. Wcześniej dzielił się na dwie części. Obecnie tworzy jeden, większy obszar, który składa się ze 109 punktów.

Sektor AP znajduje się w dzielnicy Przymorze. Składa się z 19 punktów.

Sektor AJ jest nową strefą, która znajduje się w Jelitkowie. Składa się z 43 punktów.

Sektor BA znajduje się w dzielnicy Aniołki, w rejonie Akademii Medycznej. Składa się z 59 współrzędnych geograficznych.

Sektor BO znajduje się w dzielnicy Oliwa. Po kwietniowych zmianach został powiększony i składa się ze 121 punktów.

Sektory AG, AS, AW obowiązują od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-17:00, co widoczne jest w udostępnionych plikach XVE. Sektor AJ obowiązuje w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-17:00. Natomiast sektory AP, BA i BO również obowiązują w dni robocze, ale w godzinach 9:00-15:00.

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Pierwsza godzina3,00 zł
Druga godzina3,60 zł
Trzecia godzina4,30 zł
Czwarta i każda kolejna godzina3,00 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Gdańsk – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy gdańskie Strefy Płatnego Parkowania domyślnie będą włączone. Można je wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Gdańsk – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić te obszary.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesują całe obszary, a tylko ich zarys, na podstawie pełnych stref utworzyłem ich granice. Te obrysy dostępne są również jako plik XVE (Gdańsk – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Gdańskie Strefy Płatnego Parkowania-obrysy
Gdańskie Strefy Płatnego Parkowania-obrysy

Poniżej prezentuję film, jak gdańskie Strefy Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.