Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Gesty w AutoMapie dla systemu iOS
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Gesty w AutoMapie dla systemu iOS

Gesty w AutoMapie dla systemu iOS są ciekawym narzędziem, z którym warto się zapoznać. Dzięki nim szybciej można wykonać pewne operacje, ale z drugiej strony mogą utrudnić przeglądanie mapy. Dlatego warto dowiedzieć się jak działają gesty, aby przyjemniej pracowało się z programem.

Gesty w AutoMapie to narzędzie, które poprzez wykonanie pewnych przesunięć palcem po mapie wywołują konkretną opcję. Przesunięcie palcem w lewo umożliwia przejście do widoku 2D, czyli z lotu ptak, wraz z wizualizacją systemu System AutoMapa Traffic. Przesunięcie palcem w prawo również umożliwia przejście do widoku 2D, ale w wersji podstawowej, czyli bez wizualizacji. Natomiast przesunięcie palcem do góry umożliwi włączenie opcji Objazd, która opisana jest we wpisie Funkcja Objazd w AutoMapie dla systemu iOS.

Podczas wykonywania gestu na chwilę pojawi się grafika prezentująca, która funkcja jest wykonywana. Wizualizację gestów można zobaczyć po kliknięciu mapy w dowolnym miejscu. Wtedy, aby wykonać gest, można przesunąć palcem w odpowiednią stronę, którą pokazuje dana funkcja lub kliknąć grafikę odpowiadającą za tę opcję.

Wizualizacja gestów
Wizualizacja gestów

Trochę inaczej działają gesty po włączeniu opcji Przesuwanie i gest, która dostępna jest w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia i Interfejs  Przycisk Interfejs. Ta opcja łączy w sobie możliwość wykonywania gestów i przesuwania mapy. Gdy bardzo szybko (w niecałą sekundę) wykonamy gest przesunięcia palcem po mapie w lewo, prawo lub w górę, to zostanie włączona odpowiednia opcja. Natomiast, gdy zrobimy to wolniej, to mapa zostanie przesunięta w takim trybie, w którym jesteśmy. Dzięki temu, gdy jesteśmy w trybie 3D (trójwymiarowym), to w nim pozostaniemy. W przypadku gestów jest inaczej, bo umożliwiają przełączenie tylko do trybu 2D, a żeby przejść do 3D, należy kliknąć mapę, a następnie przycisk 2D .

Niezależnie, czy opcję Przesuwanie i gesty mamy włączoną, czy nie, to gesty zaczną działać dopiero w trybie śledzenia pozycji lub nawigowania, gdy nasza pozycja zostanie znaleziona lub jej dokładność będzie mniejsza niż 50 metrów. W innym przypadku nie będą działały. Przy próbie wykonania gestu od razu zostanie włączony tryb przeglądania mapy.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.