Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Giżyckie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Giżyckie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem są giżyckie Strefy Płatnego Parkowania.

Giżycko - Strefy Płatnego Parkowania
Giżycko – Strefy Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefy Płatnego Parkowania w Giżycku utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://www.bip.gizycko.pl/wiadomosci/1207/wiadomosc/231041/z_a_r_z_a_d_z_e_n_i_e___nr_4202014_burmistrza_miasta_gizycka_z_d. SPP składa się z trzech niewielkich części, które znajdują się w różnych częściach Giżycka.

Pierwsza część składa się z 15 punktów (współrzędnych geograficznych). Obejmuje plac Andrzeja „Balona” Tarasiewicza oraz części działki, na której zlokalizowany jest w północnej części parking przyległy do alejki parkowej.

Druga część składa się tylko 4 punktów (współrzędnych geograficznych). Obejmuje parking z wjazdem i wyjazdem z ulic: Owsianej i Wodnej.

Trzecia część składa się również tylko z 4 punktów (współrzędnych geograficznych). Obejmuje parking z wjazdem i wyjazdem z ul. 3 Maja.

Strefa obowiązuje od 1 lipca do 31 sierpnia, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9:00-18:00. Widoczne jest to w udostępnionych plikach XVE.

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Pierwsze pół godziny1,00 zł
Pierwsza godzina2,00 zł
Druga godzina2,40 zł
Trzecia godzina2,80 zł
Czwarta i każda kolejna godzina2,00 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Giżycko – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy giżycka Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Giżycko – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granice. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Giżycko – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Giżycko - Strefy Płatnego Parkowania-obrysy
Giżycko – Strefy Płatnego Parkowania-obrysy

Poniżej prezentuję film, jak giżycka Strefy Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.