Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Gliwickie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Gliwickie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem są gliwickie Strefy Płatnego Parkowania.

Gliwice - SPP
Gliwickie Strefy Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefy Płatnego Parkowania w Gliwicach utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://parkowaniegliwice.pl/, na której znajdują wszystkie niezbędne informacje.

W Gliwicach znajdują się dwie strefy płatnego parkowania. Podstrefa A, która obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00, została utworzona na podstawie 35 punktów (współrzędnych geograficznych). Podstrefa B obowiązuje w tym samym czasie, ale została utworzona na podstawie 143 punktów.

Podstrefa A obejmuje ulice wymienione na stronie http://parkowaniegliwice.pl/podstrefa-a/. Natomiast lista ulic powiązanych z Podstrefą B dostępna jest na stronie http://parkowaniegliwice.pl/podstrefa-b/.

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Podstrefa A:

Kwadrans0,70 zł
Pół godziny1,40 zł
Godzina2,80 zł
Dwie godziny6,10 zł
Trzy godziny10 zł
Cztery godziny12,80 zł
Doba15,60 zł

Podstrefa B:

Kwadrans0,40 zł
Pół godziny0,80 zł
Godzina1,60 zł
Dwie godziny3,50 zł
Trzy godziny5,70 zł
Cztery godziny7,30 zł
Doba8,90 zł

Gotowy plik, który wykorzystać można w AutoMapie dla systemu Windows, dostępny jest do pobrania na stronie www.Miplo.pl. Na tej stronie należy kliknąć zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP.

Archiwum ZIP w systemach z rodziny MS Windows rozpakować można przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Gliwice – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefy Płatnego Parkowania w Gliwicach domyślnie będą włączone. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Gliwice – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granice. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Gliwice – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Gliwice - SPP-obrysy
Obrys Strefy Płatnego Parkowania w Gliwicach

Poniżej prezentuję film, jak Strefy Płatnego Parkowania w Gliwicach wyglądają w AutoMapie dla systemu Windows.

Strefę Płatnego Parkowania w Gliwicach można również zobaczyć na mapie Targeo:

Gliwice - SPP
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania można zobaczyć, klikając odnośnik SPP w stopce strony.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.