Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Grudziądzkie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Grudziądzkie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem są grudziądzkie Strefy Płatnego Parkowania.

Grudziądz SPP
Grudziądzkie Strefy Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefy Płatnego Parkowania w Grudziądzu utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://zdm-grudziadz.pl/spp/mapa-spp.html. Strefa podzielona jest na Podstrefę A i Podstrefę B. Pierwsza z nich składa się z 31 punktów (współrzędnych geograficznych, a druga z 65.

Opłata za parkowanie w obu strefach obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00.

Opłaty:

Podstrefa A:

  • Pół godziny: 1,30 zł
  • Pierwsza godzina: 2,60 zł
  • Druga godzina: 3,00 zł
  • Trzecia godzina: 3,60 zł
  • Czwarta i każda kolejna godzina: 2,60 zł

Podstrefa B:

  • Pół godziny: 0,60 zł
  • Pierwsza godzina: 2,00 zł
  • Druga godzina: 2,40 zł
  • Trzecia godzina: 2,80 zł
  • Czwarta i każda kolejna godzina: 2,00 zł

Instalacja

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Grudzidz – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefy Płatnego Parkowania w Grudziądzu domyślnie będą włączone. Można je wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Grudziądz – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granice. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Grudziądz – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Grudziądz - SPP-obrysy
Grudziądz – Strefy Płatnego Parkowania – obrysy

Poniżej prezentuję film, jak grudziądzkie Strefy Płatnego Parkowania wyglądają w AutoMapie dla systemu Windows.

Grudziądzkie Strefy Płatnego Parkowania można również zobaczyć na mapie Targeo:

Grudziądz Strefa Płatnego Parkowania
Powered by Targeo® | AutoMapa®
Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania można zobaczyć, klikając odnośnik SPP w stopce strony.
Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.