Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Informacja prasowa – AutoMapa 1.7 dla systemu Android już dostępna!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Informacja prasowa – AutoMapa 1.7 dla systemu Android już dostępna!

Obsługa Android 4.4, import tras z serwisu Targeo.pl, objazdy, obsługa gestów, powiadomienie SMS o dojeździe do celu oraz dziesiątki nowych funkcji. AutoMapa 1.7 dla systemu Android już dostępna!

AutoMapa dla Android
AutoMapa dla Android

Do Google Play trafiła najnowsza wersja AutoMapy dla systemu Android oznaczona numerem 1.7. Użytkownicy znajdą w niej wiele nowych, oczekiwanych funkcji i rozwiązań, a także obsługę najnowszego systemu Android 4.4 KitKat.

AutoMapa 1.7 dla systemu Android wprowadza nową funkcję: objazdy dróg. Stanowią one doskonałe uzupełnienie danych LiveDrive!, pozwalających wyznaczać trasy z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej. Objazdy umożliwią kierowcom błyskawiczną reakcję na nagłe zdarzenie drogowe, które spowodowało utrudnienia w ruchu.

Aby ułatwić zarządzanie objazdami oraz innymi funkcjami programu, w AutoMapie Android pojawia się obsługę Gestów. Dzięki nim, za jednym przesunięciem palca w określonym kierunku, użytkownik otrzymuje szybki dostęp do trzech funkcji: objazdu, podglądu mapy w widoku 2D z wizualizacją traffic oraz widoku 2D ułatwiającego wyszukanie obiektu na mapie.

Jedną z głównych nowości w AutoMapie 1.7 jest opcja powiadomienia SMS o dojeździe do celu. Wyznaczając trasę, użytkownik ma możliwość zdefiniowania, kto i kiedy otrzyma powiadomienie o dojeździe do celu.

Powiadomienie SMS to nowa, bardzo przydatna funkcja w AutoMapie. Pozwala określić, kto i kiedy otrzyma informację o dojeździe do celu, lub miejscu, w którym kierowca aktualnie się znajduje. Wystarczy wprowadzić nr telefonu odbiorcy lub wybrać go z książki adresowej, a także zdefiniować, kiedy system ma wysłać informację. Może to być konkretny czas przed dojazdem do celu, określona odległość po ruszeniu w trasę czy też konkretna godzina

– tłumaczy Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy.

W najnowszej wersji AutoMapy Android pojawił się również mechanizm automatycznej aktualizacji statystycznych danych drogowych SmartRoutes. Gdy tylko nowe dane SmartRoutes będą dostępne, użytkownicy będą mogli pobrać je wprost z aplikacji.

AutoMapa 1.7 dla systemu Android to również nowe możliwości zarządzania trasami. Wszystkie wybierane trasy można zapisać, odczytać a także dzielić się nimi z innymi poprzez e-mail czy serwis Dropbox ułatwiający wymianę osobistych plików. Użytkownicy AutoMapy mogą skorzystać również z oczekiwanej funkcji automatycznego pobierania tras z serwisu lokalizacyjnego Targeo.pl, którego użytkownicy wyznaczają miesięcznie ponad 5 milionów tras! Teraz, podając w AutoMapie Android kod PIN uzyskany przy wyznaczaniu trasy w Targeo.pl, trasa zostanie automatycznie wczytana do AutoMapy!

AutoMapa jest najskuteczniejszym połączeniem map w technologii off-line i danych drogowych dostępnych on-line. Mapy dostępne są zawsze, niezależnie od zasięgu sieci GSM lub Wi-Fi. Wykorzystując technologię LiveDrive! kierowcy, oprócz nawigacji z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej i korków, korzystają z mechanizmów pozwalających na automatyczne aktualizacje czasowych zmian w organizacji ruchu, takich jak zamkniecie docinka drogi w związku z remontem czy zmiana kierunkowości ulicy.

Najnowsza wersja AutoMapy Android dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników posiadających ważną licencję czasową.

Pełna lista zmian i nowości w AutoMapie 1.7 Android dostępna jest pod adresem: http://w3.automapa.pl/?PEI=53169&lng=PL&cid=254269.

(Źródło: www.AutoMapa.pl)

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.