Strona główna > Programy > AutoMapa > Informacja prasowa – AutoMapa i Targeo.pl udostępniają nowe mapy Polski i Europy!
Kategorie
AutoMapa

Informacja prasowa – AutoMapa i Targeo.pl udostępniają nowe mapy Polski i Europy!

Najnowsze mapy Polski i Europy, ponad 700 tysięcy Użytecznych Punktów, nowe inwestycje drogowe, aktualne objazdy remontowanych odcinków dróg i wiele nowych punktów adresowych oraz miejscowości ze zaktualizowanymi planami organizacji ruchu. Już po raz piąty w tym roku AutoMapa i Targeo.pl udostępniają nowe mapy Polski i Europy.

10 lat AutoMapy na rynku
10 lat AutoMapy na rynku

Do użytkowników trafiły najnowsze mapy oznaczone symbolem 1310. Stanowią one najświeższy obraz sytuacji drogowej zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Opracowana przez Geosystems mapa Polski, to 100% dróg prowadzących do miejsc zamieszkania i ponad 632 tys. km dróg wszystkich kategorii, w tym oddane ostatnio do użytku nowe odcinki drogowe takie jak A4 Dębica – Rzeszów, czy odcinek Radymno – Korczowa, który przygotowany jest do odblokowania poprzez technologię Live Drive!. Do użytku została także udostępniona obwodnica Olkusza oraz zaktualizowane zostały dane drogowe na trasie S7 koło Kielc i w rejonie trasy S2 w Warszawie. Po raz kolejny zaktualizowana została również organizacja ruchu w dużej liczbie miejscowości na terenie Polski.

W aktualnych mapach znajduje się wiele aktualnie remontowanych odcinków dróg, na których wprowadzono nową organizację ruchu. Część z nich, takich jak zmiany na warszawskiej trasie Armii Krajowej oraz modernizacja arterii Piłsudskiego – Mickiewicza w Łodzi są kluczowe dla ruchu drogowego w tych miastach. Aktualne informacje o zmianach drogowych na terenie tych oraz innych odcinkach dróg przekazywane są bezpośrednio do użytkowników AutoMapy poprzez technologię LiveDrive! dzięki której trasy wyznaczane przez AutoMapę i serwis Targeo uwzględniają bieżące informacje o natężeniu ruchu.

W najnowszej aktualizacji map po raz kolejny wzrosła liczba dróg, które zostały objęte danymi o drogowych słupkach kilometrowych wykorzystywanymi m.in. przez użytkowników CB Radio. W najnowszej aktualizacji gruntownie zaktualizowano dane o pikietażu na trasach A2, S5 i S11.

Użytkownikom programu AutoMapa Europe oraz serwisu Targeo.pl, oprócz nowych map Polski, udostępnione zostały najnowsze dane mapowe 44 krajów Europy (3Q2013) przygotowane przez lidera światowego rynku map – firmę HERE (d. NAVTEQ). Dane te mają reputację najlepszych i najbardziej kompletnych na rynku nawigacji.

AutoMapa to od ponad 10 lat największa i najdokładniejsza baza Użytecznych Punktów (POI) codziennie aktualizowana poprzez dziesiątki tysięcy aktywnych użytkowników AutoMapy skupionych wokół portalu Miplo.pl. Wraz z najnowszą aktualizacją map, liczba Użytecznych Punktów dostępnych w AutoMapie przekroczyła liczbę 700 tysięcy. AutoMapa i Targeo.pl dysponują również największą w Polsce bazą adresów punktowych przypisanych do konkretnych budynków. Wraz z najnowszą aktualizacją ich liczba znacznie przekroczyła już 3,4 miliona.

Tradycyjnie już, aktualizacje AutoMapy dostępne są bezpłatnie dla wszystkich użytkowników posiadających ważną subskrypcję lub licencję czasową. Użytkownicy wersji Windows, mogą pobrać najnowsze mapy ze strony www.AutoMapa.pl. Osoby korzystające z AutoMapy na platformie iOS znajdą aktualizację wersji Polska i Europe w AppStore, natomiast użytkownicy AutoMapy dla systemu Android mogą pobrać najnowsze mapy bezpośrednio z programu wybierając zakładkę “Sprawdź aktualizacje”.

AutoMapa jest najskuteczniejszym połączeniem map w technologii off-line i danych drogowych dostępnych on-line. Mapy dostępne są zawsze, bez zasięgu sieci GSM czy Wi-Fi. Aktualne mapy, wraz z systemem AutoMapa/ Targeo Traffic pozwalającym wyznaczać trasę z uwzględnieniem bieżącej sytuacji drogowej, a zwłaszcza z wykorzystaniem technologii LiveDrive! przesyłającej dane drogowe do nawigacji w czasie rzeczywistym, są kluczem do sprawnego i szybkiego dotarcia do celu. Co ważne – w każdej aktualizacji map pojawiają się nie tylko nowe informacje o drogach, adresach, czy nowe plany budynków, ale również tak szczegółowe dane, jak kierunkowość ulic na zamkniętych osiedlach, znaki ograniczeń prędkości i terenu zabudowanego, czy kolejne dane niezbędne do wyznaczania tras dla pojazdów ciężarowych.

(Źródło: www.AutoMapa.pl)

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.