Strona główna > Programy > AutoMapa > [Informacja prasowa] Czym różni się geokodowanie adresów od sanityzacji baz adresowych?
Kategorie
AutoMapa

[Informacja prasowa] Czym różni się geokodowanie adresów od sanityzacji baz adresowych?

Terminy, które często pojawiają się w dyskusjach o zarządzaniu danymi adresowymi, to „geokodowanie” i „sanityzacja adresów”. Oba odnoszą się do przetwarzania danych adresowych i wspierają zarządzanie bazami danych adresowych.

AutoMapa Geokodowanie
AutoMapa Geokodowanie

#Geokodowanie to proces przekształcania adresów w zestaw współrzędnych, które mogą być wykorzystane w systemach informacji geograficznej (GIS). To jak przekładanie języka człowieka na język map. I odwrotnie – RevGeokodowanie to przekształcanie współrzędnych na czysty, poprawny adres (tzw. adres wzorcowy).

#Sanityzacja danych adresowych z kolei to proces czyszczenia danych, aby były one jak najbardziej precyzyjne, użyteczne i aktualne. Chodzi o usunięcie fragmentu adresu, korektę lub zastąpienie niepoprawnych, niekompletnych, nieprecyzyjnych lub nieczytelnych części adresu, nieistotnych notatek i dopisków „ludzkich”, jak np. kody pin. I też np. zastąpienie starej nazwy ulicy (sprzed dekomunizacji) aktualną lub zwrócenie aktualnego powiatu/kodu pocztowego, jeśli dane wyjściowe mają stare wartości.

Co ciekawe, proces geokodowania (i geokodowania odwrotnego) w AutoMapie enterprise zwraca od razu kanoniczny adres, więc AutoMapa dokonuje jednocześnie geokodowania i sanityzacji danych adresowych (adresy/ulice; administracyjnych: powiaty/gminy; pocztowych: kody pocztowe; ew. typy budynków). Klient otrzymuje bazę czystych adresów pocztowych, do których może bezpiecznie dotrzeć z transportem, listem czy ofertą reklamową.

Oto kilka korzyści z procesu geokodowania i sanityzacji danych adresowych z AutoMapą:

  • Ujednolicenie danych: Geokodowanie może pomóc w standaryzacji danych adresowych w bazie. Przy przypisywaniu współrzędnych geograficznych do adresów, możliwe jest skorygowanie błędów pisowni, niejednoznaczności lub innych nieprawidłowości w adresach, co prowadzi do bardziej spójnej i jednolitej bazy danych.
  • Usuwanie duplikatów: Geokodowanie może pomóc w wykrywaniu i usuwaniu duplikatów w bazie adresowej. Przez przypisanie współrzędnych geograficznych do każdego rekordu adresowego, możliwe jest porównanie i identyfikacja powtarzających się adresów, co ułatwia czyszczenie bazy danych i zapobiega duplikacji danych.
  • Wyszukiwanie i filtracja: Geokodowanie umożliwia efektywne wyszukiwanie i filtrowanie danych adresowych na podstawie lokalizacji. Można wyszukiwać adresy w określonym obszarze geograficznym lub wykonywać zapytania o punkty zlokalizowane w pobliżu określonej lokalizacji, co ułatwia analizę i zarządzanie danymi adresowymi.

Chcesz wiedzieć więcej o pracy z danymi adresowymi i sposobach zarządzania nimi? Skontaktuj się z nami: biz.automapa.pl/kontakt
#AutoMapa #geokodowanie #sanityzacjadanychadresowych #geokodowanieodwrotne

(Źródło: www.AutoMapa.pl)

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.