Strona główna > Programy > AutoMapa > [Informacja prasowa] Geokodowanie, czyli jak ujarzmić bazę adresową i czerpać z niej wiedzę niezbędną do rozwoju biznesu
Kategorie
AutoMapa

[Informacja prasowa] Geokodowanie, czyli jak ujarzmić bazę adresową i czerpać z niej wiedzę niezbędną do rozwoju biznesu

Jak skorzystać z tego, co jest?

Codziennie przybywają Ci nowe leady, bazy danych pękają w szwach, ale tak do końca nie wiesz, gdzie masz najwięcej klientów, a gdzie jeszcze nie dotarłeś, które adresy są poprawne, a które wymagają uwagi oraz dlaczego masz w bazie 16 różnych ulic Piłdsudckiego, Piłsudskiego i Piłusudskiego? Ludzka kreatywność w zapisywaniu adresów jest nieskończona… To fakt.

Jak zadbać o bazę?

Najprościej mówiąc, kluczem jest porządek, zadbanie o posiadane dane, bo to skarb i dobrze o tym wiesz. Uporządkować, czyli pozbawić śmieci, sprawić, by pojedyncze adresy można było jednoznacznie przypisać do konkretnego miejsca na mapie, opisać, zwizualizować i poprawnie dopasować różne zapisy do jednej nazwy ulicy. Tak, by fantazja klientów w zapisywaniu choćby ulicy Piłsudskiego znalazła swoje poprawne odniesienie w bazie i na mapie. Kluczem jest geokodowanie.

Z czym to się je?

Geokodowanie to przetwarzanie danych adresowych na ustandaryzowane rekordy adresowe wraz ze współrzędnymi geograficznymi. W AutoMapie to „bułka z masłem”, bo firma posiada najdokładniejsze mapy w Polsce -dziś ma ponad 8 mln adresów z rozszerzonymi informacjami o każdym z nich i stale je aktualizuje – oraz kilkanaście lat doświadczenia w udoskonalaniu algorytmów geokodowania. Z geokodowania AutoMapa Enterprise skorzystały już setki firm – Poczta Polska, PKO BP, DPD, GLS oraz inne firmy kurierskie, taksówkowe, logistyczne, sklepy e-commerce i inne. Jak mówi Patryk Osęka, Dyrektor Operacyjny AutoMapa Enterprise, części firmy zajmującej się współpracą biznesową:

Każdy zgeokodowany przez nas adres zostanie uzupełniony o poprawne dane z zakresu podziału administracyjnego (województwo, powiat, gmina), czy definicji adresu (miejscowość, dzielnica, kod pocztowy, ulica, numer budynku), może także otrzymać link do wizualizacji punktu na mapie online. Dodatkowo każdy rekord może być wzbogacony o opis typu budynku, charakterystykę demograficzną, okoliczne przystanki, bankomaty i instytucje oraz dane traffic. To niesamowita wiedza i materiał do licznych analiz, których tworzenie także umożliwiamy.

Po co?

Porządek dla samego porządku nie ma sensu. Ważne jest to, co z tego mamy: od prostej wizualizacji adresów na mapie, po analizy przestrzenne, które umożliwią dobre zarządzanie rejonizacją obsługi klientów i analizy tzw. białych plam, czyli obszarów, do których jeszcze nie docieramy z naszym produktem lub usługą. Geokodowanie jest również niezbędne przy planowaniu dostaw – czy to prostych tras magazyn-klient czy też zoptymalizowanych, wielopunktowych dziennych tras kurierskich.

Jak sprawdzić, czy to działa?

Jeśli masz bazę danych adresowych i chcesz przetestować, jak działa geokodowanie w AutoMapa Enterprise– zapraszamy, przygotujemy dla Ciebie bezpłatną próbkę naszych możliwości. Pisz na biz@automapa.pl

(Źródło: www.AutoMapa.pl)

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.