Strona główna > Programy > AutoMapa > [Informacja prasowa] Porządek musi być! Nowa funkcja w nawigacji, dostępna nie tylko na wiosnę…
Kategorie
AutoMapa

[Informacja prasowa] Porządek musi być! Nowa funkcja w nawigacji, dostępna nie tylko na wiosnę…

Koszyki, pudełka, segregatory i inne organizery masowo wkradły się nie tylko do naszych szafek, ale i teczek, telefonów, komputerów – słowem po prostu do „życia”. Układamy sobie swoją przestrzeń, sortujemy kolorami ubrania i książki na półkach, segregujemy katalogi i maile, a nawet ikonki aplikacji w telefonie. Pojawiają się poradniki i „life hacki”,jak coś zrobić sprytniej i lepiej poukładać, a wszystko, co to ułatwi, budzi zainteresowanie. Szczególnie teraz, bo idzie wiosna – pora porządków!

Zauważamy taki trend także wśród użytkowników naszej nawigacji

– mówi Magda Buchalska, brand development director w firmie AutoMapa – Kierowcy także coraz bardziej cenią sobie wsparcie w obszarze organizacji. Poszukiwane są te funkcje, które wspierają człowieka, zapamiętują, układają, porządkują i dopasowują do osobistych preferencji”.

Idąc tym tropem, po analizie zachowań i potrzeb kierowców, AutoMapa przygotowała nową funkcję „porządkową” i wprowadzają w nawigacji AutoMapa właśnie na wiosnę.

Uwaga, kierowcy – porządki w„Ulubionych” – czas start!

Dodawanie punktów Ulubionych do osobistych ustawień aplikacji to norma. Ułatwiają one wyznaczanie trasy w często odwiedzane miejsca. Kilka miesięcy temu AutoMapa wprowadziła głosowe uruchamianie nawigacji do najczęściej używanych Ulubionych, jak Dom, Praca, Przedszkole, Działka czy Trening. Mówisz „nawiguj do domu” i jedziesz.

Teraz doszła nowa, rozbudowana funkcja tworzenia Kolekcji Ulubionych, czyli zarządzania swoimi punktami i ich segregacji tematycznej i kolorystycznej, w podziale na własne kategorie. Każdy tworzy swoje zbiory – kolekcje; koloruje i nazywa je tak, jak chce. Porządek dla każdego oznacza coś innego, ale wiadomo – zawsze chodzi o wygodę.

Jak stworzyć swoją kolekcję?

Nową kolekcję stworzyć można, wybierając z ekranu głównego aplikacji: Szukaj (lupka)-> Ulubione -> + Dodaj kolekcję [rys. 1] lub z okna dodawania Ulubionych [rys. 2]:

AM_Ulubione_Dodawanie kolekcji_2
rys 1. Dodawanie Kolekcji Ulubionych
AM_Ulubione_Dodawanie
rys. 2 dodawanie Kolekcji Ulubionych 2

Kolekcje można edytować i usuwać, a punkty w nich dodane można ukrywać i pokazywać na mapie [Punkty z danej kolekcji ukryć/pokazać na mapie można, wybierając: Szukaj (lupka) -> Ulubione -> długi-tap na kolekcji -> Widoczne].

Z prawej strony nazwy wyświetlana jest informacja, ile punktów Ulubionych dostępnych jest w ramach danej kolekcji.Wartość zero oznacza, że katalog jest jeszcze pusty.

Jak przystało na wiosenną funkcję – do wyboru są bajeczne kolory [rys. 3], które – także wizualnie – uporządkują punkty w aplikacji AutoMapa.

AM_Ulubione_Kolory kolekcji
rys. 3 Kolekcja Ulubionych – kolory

Aby wypróbować tworzenie Kolekcji Ulubionych należy zainstalować najnowszą wersję AutoMapy.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.