Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak usunąć AutoMapę dla systemu Windows?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak usunąć AutoMapę dla systemu Windows?

AutoMapę, podobnie jak inne programy, można usunąć z posiadanego urządzenia. Można to zrobić przy pomocy kreatora dezinstalacji, który wbudowany jest w instalator programu lub ręcznie usunąć odpowiednie katalogi. Dokładny opis, jak usunąć AutoMapę dla systemu Windows w wersji 6.19 przedstawię w tym wpisie. Natomiast dla poprzednich wersji znajduje się we wpisie Jak usunąć AutoMapę dla systemu Windows?. Różnica jest mała, ale warto o niej wspomnieć.

Pierwszym sposobem na usunięcie AutoMapy jest uruchomienie instalatora programu, najlepiej w wersji, która została zainstalowana na urządzeniu. Po uruchomieniu instalatora należy wybrać język instalacji i przejść do kolejnego okna, klikając przycisk Dalej. Pojawi się tam okno Wybór rodzaju instalacji, gdzie należy zaznaczyć Dezinstalacja i kliknąć Dalej.

Wybór rodzaju instalacji
Wybór rodzaju instalacji

Następne okno będzie wymagało wyboru urządzenia, z którego AutoMapa ma zostać usunięta. Jest ono podobne do okna Wybór urządzenia, które dostępne jest podczas instalacji AutoMapy, ale z nieaktywną opcją Karta pamięci. W związku z tym, jeżeli AutoMapę mamy zainstalowaną na karcie pamięci, to w celu odinstalowania należy do komputera podłączyć urządzenie nawigacyjne w trybie ActiveSync, z włożoną kartą pamięci.

Wyierz urządzenie
Wybierz urządzenie

Po wybraniu urządzenia nastąpi wyszukiwanie zainstalowanej AutoMapy, a następnie wyświetli się okno z wyborem składników do usunięcia.

Wybór składników instalacji podczas dezinstalacji
Wybór składników instalacji podczas dezinstalacji

Jeżeli chcemy mieć usunięte wszystkie składniki AutoMapy wraz z naszymi ustawieniami i zgromadzonymi danymi, to w tym oknie powinniśmy zostawić domyślnie zaznaczoną opcję – Kliknij aby zaznaczyć wszystkie, a dodatkowo powinniśmy zaznaczyć Usunięcie lokalnych ustawień programu. Jeżeli chcemy usunąć tylko wybrane składniki, to te opcje należy zaznaczyć i z listy wybrać odpowiednie pozycje.

Po kliknięciu przycisku Dalej pojawi się okno z wyborem mapy do usunięcia – domyślnie jest już zaznaczona.

Wybór map
Wybór map

Po kliknięciu Dalej nastąpi usunięcie wybranych składników, co będzie widać w procesie dezinstalacji.

Postęp dezinstalacji
Postęp dezinstalacji

Poprawne odinstalowanie zakończy się komunikatem, informującym, jakie elementy programu zostały usunięte.

Zakończenie dezinstalacji
Zakończenie dezinstalacji

W przypadku, kiedy nie posiadamy instalatora AutoMapy lub chcemy w szybszy sposób usunąć AutoMapę, to można to zrobić ręcznie. Jeżeli AutoMapa zainstalowana jest na karcie pamięci, należy kartę włożyć do czytnika kart i ją sformatować.

Formatowanie karty polega na uruchomieniu opcji Komputer/ Mój komputer. W eksploratorze plików kliknięciu prawym klawiszem myszki na dysk wymienny odpowiedzialny za kartę pamięci i wybraniu Formatuj. Po uruchomieniu okna formatowania najlepiej odznaczyć opcję Szybkie formatowanie i kliknąć Rozpocznij.

W przypadku, kiedy AutoMapa zainstalowana jest w pamięci urządzenia, to wystarczy na nim uruchomić eksplorator plików, o ile jest w niego wyposażone, i usunąć folder AutoMapa EU. Można również połączyć urządzenie z komputerem przy pomocy kabla USB. Kliknąć Komputer/ Mój komputer, a następnie wejść do pamięci tego urządzenia i usunąć katalog AutoMapa EU.

W celu ręcznego usunięcie AutoMapy z dysku komputera należy wejść do miejsca, gdzie program został zainstalowany, domyślnie jest to C:\Program Files lub C:\Program Files (x86) (inaczej Pliki programów (x86)). Następnie wyszukać katalog AutoMapa EU i usunąć go, klikając prawym myszki i wybierając opcję Usuń.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.