Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Jak w AutoMapie dla Android wyłączyć podgląd trasy po rozpoczęciu nawigowania?
Kategorie
AutoMapa dla Android

Jak w AutoMapie dla Android wyłączyć podgląd trasy po rozpoczęciu nawigowania?

W AutoMapie dla systemu Android domyślnie po wyznaczeniu trasy, zanim rozpocznie się nawigowanie, na mapie wyświetla się przebieg tej trasy. Przebieg trasy wyświetla się przez 10 sekund, a następnie program przechodzi do nawigowania. Czas ten można przyśpieszyć, klikając przycisk startu nawigowania lub wyłączyć podgląd trasy, o czym będzie poniższy wpis.

Wyłączenie podglądu trasy może być przydatne, gdy szybko chcemy ruszyć w trasę i nie interesuje nas to, jak została wyznaczona. W razie czego w prosty sposób podgląd można włączyć samemu, co opisałem w artykule „Podgląd trasy w AutoMapie dla Android„.

Instrukcja

W celu wyłączenia automatycznego podglądu trasy, gdy wystartuje się nawigowanie, należy:

  1. wejść w menu Opcje Przycisk Opcje,
  2. kliknąć Ustawienia Przycisk Opcje,
  3. wejść do opcji Po wyznaczeniu,
  4. zmienić domyślną opcję Widok trasy na Pierwszy manewr.
AutoMapa Android Opcja Po wyznaczeniu
Opcja Po wyznaczeniu

Zmianę dokonać można również bez wchodzenia w opcję Po wyznaczeniu, wystarczy opcję Widok trasy przesunąć w prawo tak, aby zamiast tej opcji wyświetliła się Pierwszy manewr.

Uwaga!

Opcja dotyczy sytuacji, gdy nawigowanie rozpocznie się przez kliknięcie ikony startu nawigowania AutoMapa Start nawigowania lub opcji Prowadź/Prowadź do.

Wideo

Poniżej zamieszczam poradnik wideo, na którym pokazuję, w jaki sposób wyłączyć podgląd trasy po wystartowaniu nawigowania.

Inne instrukcje

Na stronie www.likoton.pl/instrukcje znajduje się katalog z innymi poradnikami dotyczącymi obsługi AutoMapy i nie tylko. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.