Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Jak w AutoMapie dla systemu iOS edytować punkt ulubiony?
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Jak w AutoMapie dla systemu iOS edytować punkt ulubiony?

W AutoMapie dla systemu iOS możliwe jest dodawanie punktów ulubionych. Jednak czasami zachodzi potrzeba, aby jakiś punkt zmodyfikować lub go usunąć. W związku z tym przydatna by była opcja edytowania punktów ulubionych. Na szczęście jest taka możliwość. W takim razie jak w AutoMapie dla systemu iOS edytować punkt ulubiony zostanie?

W celu edytowania punktu ulubionego należy na dolnej belce kliknąć przycisk POI Przycisk POI, a następnie Ulubione Przycisk Ulubione. Z prawej strony punku ulubionego znajduje się ikona i AutoMapa dla iOS - Przycisk i. Kliknięcie tej ikony umożliwia przejście do edycji tego punktu. Podczas edycji możemy zmienić nazwę punktu, klikając pole pod pozycją NAZWA. To pole z prawej strony zawiera ikonę ze znakiem X Przycisk Wyczyść, która umożliwia szybkie skasowanie wprowadzonej nazwy. Poniżej nazwy dostępne są dwie pozycje:

  • Ulubione
  • Wyróżnione
Edycja punktu ulubionego
Edycja punktu ulubionego

Pozycja Ulubione informuje, że wybrany punkt jest punktem ulubionym. Natomiast po włączeniu pozycji Wyróżnione, ten punkt na liście punktów ulubionych zostanie oznaczony gwiazdką Punkt Wyróżniony i znajdzie się na początku tej listy. Wyróżnienie można włączyć tylko dla punktu ulubionego.

Kolejną opcją dostępną podczas edycji punktu ulubionego jest Kategoria. Domyślnie punkt ulubiony nie ma wybranej kategorii. Po kliknięciu przycisku Kategoria wyświetli się lista z głównymi kategoriami oraz wyszukiwarka. W związku z tym możemy wyszukać interesującą nas kategorię lub ręcznie wybrać z listy. Kategorie, które zawierają podkategorie, są dobrze oznaczone, ponieważ widać pod ich nazwą listę podkategorii, np. dla bankomatu widać:

Bankomat
BPH – Bankomat, BZWBK – Bankomat, Euro…

Lista kategorii dla punktu ulubionego
Lista kategorii dla punktu ulubionego

W przypadku, gdy dla punktu ulubionego chcemy wybrać kategorię, która zawiera podkategorie, np. Bankomat, to klikamy nazwę tej kategorii i z listy podkategorii jeszcze raz wybieramy tę kategorię, czyli w tym przypadku Bankomat. Po lewej stronie tej kategorii znajduje się ikona ze znakiem minus, która umożliwia przejście poziom wyżej, czyli do kategorii nadrzędnej. Natomiast, gdy kategoria nie zawiera podkategorii, to kliknięcie tej pozycji spowoduje oznaczenie punktu ulubionego tą kategorią.

Wybór kategorii oznacza dodanie edytowanego punktu jako punkt użyteczności publicznej (POI). W związku z tym, po wybraniu kategorii, w oknie edycji punktu ulubionego pojawi się nowa pozycja Publiczne (Miplo). Włączenie tej opcji umożliwi wysłanie tego punktu na serwer Miplo, gdy mamy skonfigurowane konto Miplo, co szczegółowo zostało opisane we wpisie Opcja Synchronizuj z Miplo w AutoMapie dla iOS.

Menu Miejsce (POI) po wybraniu kategorii
Menu Miejsce (POI) po wybraniu kategorii

Kolejną pozycją w oknie edycji punktu ulubionego jest (Opis). Jest to miejsce, gdzie można wprowadzić szczegółowe informacje dotyczące edytowanego miejsca. Takimi informacjami mogą być dane teleadresowe, czy opis, który będzie określał to miejsce.

Na samym dole okna edycji punktu ulubionego jest informacja dotycząca współrzędnych GPS tego miejsca. Współrzędne podane są w formacie DMS, czyli Stopnie:Minuty:Sekundy.

Zmiany, które wprowadziliśmy podczas edytowania punktu ulubionego, należy zatwierdzić, klikając przycisk Gotowe, który znajduje się na górnej belce. Natomiast, gdy chcemy anulować zmiany, to na tej samej belce należy kliknąć przycisk < Ulubione.

Oceń wpis
[Maks.: 4 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.