Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Jak w AutoMapie dla systemu iOS wczytać plik ze śladem GPS?
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Jak w AutoMapie dla systemu iOS wczytać plik ze śladem GPS?

W systemie iOS nie ma prostej metody na zarządzania plikami, co w AutoMapie uniemożliwia wczytanie pliku ze śladem GPS w taki sposób, jak to jest możliwe w AutoMapie dla systemu Windows. Na szczęście są inne sposoby, które wbrew pozorom są prostsze, a które opiszę w poniższym artykule.

Pierwszym sposobem jest skorzystanie z programu iTunes. W związku z tym podłączamy urządzenie do komputera i synchronizujemy przez iTunes. Następnie w oknie przeglądania zawartości urządzenia, w lewej kolumnie, wybieramy Programy. Na dole menu Programy jest sekcja Udostępnianie plików, gdzie należy wybrać pozycję AutoMapa. Pojawi się wtedy lista plików (dokumentów) udostępnionych przez AutoMapę. Pod listą plików klikamy przycisk Dodaj plik i z menu eksploratora plików wybieramy plik ze śladem GPS (*.gps), który chcemy wczytać w AutoMapie. Po wybraniu pliku i wykonaniu synchronizacji z urządzeniem ten plik będzie widoczny w programie, co można zobaczyć, wchodząc w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia, następnie Opcje Przycisk Opcje, dalej Ślady GPS i Pokaż ślad.

Dokumenty AutoMapy
Dokumenty AutoMapy

Drugi sposób również jest prosty. Polega na przesłaniu pliku ze śladem GPS na konto pocztowe, do którego mamy dostęp na urządzeniu, na którym korzystamy z AutoMapy. Po wejściu w wiadomości przychodzące, a następnie pozycję ze śladem GPS, klikamy załącznik, który zawiera plik z rozszerzeniem .gps. Pojawi się wtedy okno z listą programów, które można użyć do obsługi tego pliku. W tym oknie wybieramy pozycję Kopiuj do AutoMapa. Po jej wybraniu zostanie wyświetlona AutoMapa, a w niej będzie możliwe użycie wybranego pliku, np. wybierając opcję menu Ustawienia Przycisk Ustawienia, następnie Opcje Przycisk Opcje, Ślady GPS i Pokaż ślad.

Wybór programu do uruchomienia pliku z załącznika
Wybór programu do uruchomienia pliku z załącznika

W przypadku, gdy w ten sposób drugi raz wczytamy plik, to zostanie on zdublowany, a na końcu jego nazwy pojawi się cyfra odpowiadająca za kolejność kopii.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.