Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak w AutoMapie dla Windows dodać POI?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak w AutoMapie dla Windows dodać POI?

AutoMapa dla systemu Windows zawiera bazę z dużą liczbą punktów użyteczności publicznej (POI), ale i tak w wielu miejscach są braki. Dlatego możliwe jest dodawanie nowych punktów. Nie trzeba tego robić, aby zwiększyć bazę AutoMapy, ale można to robić dla siebie, np. dodając często odwiedzane miejsca, czy adresy znajomych. Taką czynność można również osiągnąć, dodając punkty Ulubione, co jest opisane we wpisie Jak w AutoMapie dla Windows dodać punkt Ulubiony?, ale POI mają tę przewagę nad Ulubionymi, że można je dodawać do odpowiednich kategorii, dzięki czemu będziemy mieli większy porządek.

W AutoMapie dla Windows dostępnych jest wiele sposobów na dodawanie punktów użyteczności publicznej, więc każdy będzie mógł wybrać taki, który bardziej mu odpowiada. Poza tym niektóre sposoby można wykonać tylko w określonych warunkach. Ogólnie, aby to zrobić, należy wejść do opcji Dodaj do POI, gdzie otrzymamy okno z trzema stronami, które umożliwiają wybranie kategorii dla POI, wpisanie nazwy oraz opisu. Dokładny opis tej opcji znajduje się we wpisie Opcja Dodaj do POI w AutoMapie dla Windows.

Okno - Nowy punkt POI - strona 1
Okno – Nowy punkt POI – strona 1

Pierwszym sposobem jest oznaczenie wybranego miejsca jako POI za pomocą mapy. Podczas przeglądania mapy za pomocą wskaźnika Wskaźnik można zaznaczyć wybrane miejsce. Następnie w zależności od tego czy mamy urządzenie z ekranem dotykowym, czy komputer to przytrzymujemy palcem wybrane miejsce, albo klikamy je prawym klawiszem myszki. Dla obu typów urządzeń możemy też kliknąć przycisk Kursor Przycisk - Kursor, który znajduje się w prawym dolnym rogu.

Po wykonaniu tej instrukcji pojawi się pojawi się menu kontekstowe, które dokładnie opisane jest we wpisie Menu kontekstowe dla punktu z mapy w AutoMapie dla Windows. W tym menu będzie dostępna opcja Dodaj do POI.

Drugim sposobem jest oznaczenie punktu Ulubionego jako POI. Jest to przydatne, jeżeli wcześniej utworzony punkt Ulubiony, chcemy przenieść do odpowiedniej kategorii POI. W takim przypadku po znalezieniu na mapie punktu ulubionego tak samo, jak w pierwszym sposobie otwieramy menu kontekstowe, gdzie wybieramy opcję Dodaj do POI.

Innym sposobem na oznaczenie punktu Ulubionego jako POI, jest kliknięcie dymka z opisem punktu, następnie przycisku Menu Przycisk Menu i po włączeniu kontekstowego menu wybranie opcji Dodaj do POI.

Kolejnym sposobem na dodanie punktu użyteczności publicznej, jest wyszukanie adresu za pomocą opcji Menu > Prowadź do / Szukaj > Adresy. Wyszukiwanie adresów dokładnie opisane jest we wpisie Menu Adresy w AutoMapie dla Windows. Po znalezieniu interesującego nas adresu należy go kliknąć, aby włączyć menu kontekstowe, które szczegółowo opisane jest we wpisie Menu kontekstowe dla wyszukanego adresu w AutoMapie dla Windows. To menu podobnie, jak inne zawiera opcję Dodaj do POI.

Opcja Dodaj do POI dostępna jest również dla innych funkcji menu Prowadź do / Szukaj, tzn. dla Kontakty, Punkt GPS, Punkt z mapy oraz Historia. Te funkcje szczegółowo opisane są we wpisie Menu Prowadź do / Szukaj w AutoMapie dla Windows. Te opcje są rzadziej używane, dlatego w tym wpisie nie zostały szczegółowo opisane.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.