Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak w AutoMapie dla Windows otworzyć plik z POI?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak w AutoMapie dla Windows otworzyć plik z POI?

W AutoMapie dla systemu Windows można zapisywać do oddzielnego pliku punkty użyteczności publicznej, które zostały przez nas dodane. Natomiast jeżeli dostępna jest opcja zapisu pliku z POI to i potrzebna jest możliwość otworzenia takiego pliku. O tym, jak otworzyć plik z punktami użyteczności publicznej, który został wcześniej utworzony, będzie poniższy wpis.

Opcja otworzenia wcześniej zapisanego pliku z POI dostępna jest po wejściu w Menu, następnie POI, Zarządzanie, kliknięciu przycisku Otwórz Przycisk - Otwórz, który znajduje się na dolnej belce i z listy dostępnych opcji wybraniu Otwórz.

Okno - Otwórz POI
Okno – Otwórz POI

Po wejściu do opcji Otwórz pojawi się okno, jak na powyższym zrzucie, które wyświetla eksplorator plików. W nagłówku tego okna znajduje się informacja, w jakim formacie może zostać otwarty plik (Otwórz (.amp)).

Pod nagłówkiem umieszczone jest pole Plik:, gdzie można zobaczyć bieżącą lokalizację, czyli katalog, w którym aktualnie się znajdujemy (w tym przypadku jest to D:\Dokumenty\).

Pod polem Plik: znajduje się przeglądarka plików, za pomocą której można przeglądać katalogi w celu znalezienia takiego, który zawiera wcześniej zapisany plik z punktami ulubionymi. W AutoMapie w wersji na komputer z lewej strony eksploratora plików umieszczona jest lista dostępnych dysków. Po wybraniu interesującego nas dysku możemy przeglądać jego zawartość, która pojawią się w kolumnie obok. W tej kolumnie wyświetlone są podkatalogi, które dostępne są w katalogu wskazanym w polu Plik:.

Jeżeli korzystamy z AutoMapy na urządzeniach z systemem Windows CE lub Windows Mobile to nie mamy kolumny z listą dysków, a zamiast nich w głównym katalogu mamy podział na pamięć wewnętrzną i kartę pamięci. Pamięć wewnętrzna może być oznaczona jako katalog o nazwach ResidentFlash, MyFlashDisk, a karta pamięci SDMMC, czy Storage Card. Nazwa tych katalogów zależy od producenta urządzenia. Na samej górze kolumny z listą katalogów dostępny jest przycisk Do góry Przycisk - Do góry, który umożliwia przejście do katalogu wyżej.

Na dolnej belce znajduje się przycisk Katalog wyżej Przycisk - katalog wyżej, który podobnie do przycisku Do góry służy do przejścia do nadrzędnego katalogu.

Po znalezieniu interesującego nas pliku .amp, np. moje POI.amp, możemy go otworzyć, klikając odpowiednią pozycję, co spowoduje wczytanie tego pliku. Od tej pory nowo dodane punkty użyteczności publicznej będą zapisywane w tym pliku.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.