Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak w AutoMapie dla Windows zaimportować plik CSV?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak w AutoMapie dla Windows zaimportować plik CSV?

W starych wersjach AutoMapy punkty użyteczności publicznej były zapisywane do pliku tekstowego, który zapisywany był w formacie CSV. Jeżeli ktoś posiada jeszcze takie pliki to w AutoMapie nadal możne je wczytać. Aby to zrobić należy użyć opcji importowania POI.

Opcja importowania pliku z punktami użyteczności publicznej z pliku CSV dostępna jest po wejściu w Menu, następnie POI, Zarządzanie, kliknięciu przycisku Otwórz Przycisk - Otwórz, który znajduje się na dolnej belce i z listy dostępnych opcji wybraniu Importuj.

Okno - Importuj POI
Okno – Importuj POI

Po wejściu do opcji Importuj pojawi się okno, jak na powyższym zrzucie, które wyświetla eksplorator plików. W nagłówku tego okna znajduje się informacja, w jakim formacie może zostać otwarty plik (Otwórz (.csv)).

Pod nagłówkiem umieszczone jest pole Plik:, gdzie można zobaczyć bieżącą lokalizację, czyli katalog, w którym aktualnie się znajdujemy (w tym przypadku jest to D:\Dokumenty\).

Pod polem Plik: znajduje się przeglądarka plików, za pomocą której można przeglądać katalogi w celu znalezienia takiego, który zawiera wcześniej zapisany plik CSV. W AutoMapie w wersji na komputer z lewej strony eksploratora plików umieszczona jest lista dostępnych dysków. Po wybraniu interesującego nas dysku możemy przeglądać jego zawartość, która pojawią się w kolumnie obok. W tej kolumnie wyświetlone są podkatalogi, które dostępne są w katalogu wskazanym w polu Plik:.

Jeżeli korzystamy z AutoMapy na urządzeniach z systemem Windows CE lub Windows Mobile to nie mamy kolumny z listą dysków, a zamiast nich w głównym katalogu mamy podział na pamięć wewnętrzną i kartę pamięci. Pamięć wewnętrzna może być oznaczona jako katalog o nazwach ResidentFlash, MyFlashDisk, a karta pamięci SDMMC, czy Storage Card. Nazwa tych katalogów zależy od producenta urządzenia. Na samej górze kolumny z listą katalogów dostępny jest przycisk Do góry Przycisk - Do góry, który umożliwia przejście do katalogu wyżej.

Na dolnej belce znajduje się przycisk Katalog wyżej Przycisk - katalog wyżej, który podobnie do przycisku Do góry służy do przejścia do nadrzędnego katalogu.

Po znalezieniu interesującego nas pliku .csv możemy go otworzyć, klikając odpowiednią pozycję, co spowoduje wyświetlenie komunikatu o treści:

Czy chcesz utworzyć osobny plik dla importowanych punktów?

Po zatwierdzeniu tego komunikatu zostanie utworzony nowy plik AMP, o takiej nazwie, jaką ma plik CSV i zawierający jego zawartość. Natomiast w przypadku, kiedy komunikat zostanie zanegowany, to POI z pliku CSV zostaną dodane do obecnie wczytanego pliku AMP.

Przy importowaniu pliku CSV ważne jest to, aby ten plik tekstowy był utworzony zgodnie z zasadami, które opisane są we wpisie Jak utworzyć plik CSV zawierający POI dla AutoMapy?.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.