Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Jak włączyć profil ciężarowy w AutoMapie dla Android?
Kategorie
AutoMapa dla Android

Jak włączyć profil ciężarowy w AutoMapie dla Android?

Domyślnie AutoMapa dla systemu Android korzysta z profilu dla samochodów osobowych. Natomiast nie ma problemu, aby w jej ustawieniach włączyć profil ciężarowy i skonfigurować parametry pojazdu tak, aby program uwzględniał je podczas wyznaczania tras.

Instrukcja

Profil ciężarowy w AutoMapie dla systemu Android można włączyć, wchodząc w menu Opcje Przycisk Opcje i Ustawienia. Tutaj w sekcji Trasa należy wejść w menu Dane pojazdu, włączyć (ustawić na Tak) opcję Pojazd ciężarowy i skonfigurować dane pojazdu ciężarowego.

AutoMapa Android Opcja Pojazd ciężarowy
Opcja Pojazd ciężarowy

Domyślne wartości dla opcji Pojazd ciężarowy to:

 • Długość: 12
 • Szerokość: 2.5
 • Wysokość: 3.7
 • Masa całkowita: 12
 • Nacisk na oś: 6
 • Przejazdy uprzywilejowane: Nie
 • Wysokości nienormatywne: Nie

Uwagi:

 1. Gdy wyznaczymy trasę, a następnie włączymy opcję Pojazd ciężarowy, po wyjściu z ustawień program automatycznie przeliczy trasę, uwzględniając parametry pojazdu.
 2. Włączenie tej opcji niestety nie ma wpływu na wyświetlanie kontrolki z ograniczeniami prędkości, uwzględniając profil ciężarowy. Ograniczenia prędkości wyświetlają się tak, jak dla profilu osobowego.
 3. Niestety nie ma możliwości skonfigurowania programu tak, aby omijał płatne autostrady, ale nie omijał dróg płatnych przez e-TOLL lub odwrotnie. Włączenie omijania dróg płatnych dotyczy zarówno płatnych autostrad, jak i dróg niższych kategorii, zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
 4. Profil ciężarowy działa obecnie przede wszystkim na terenie Polski.
 5. W ten sposób możemy również skonfigurować pojazd typu kamper, aby podczas wakacyjnych podróży uwzględniana była wysokość.

Wideo

Poniżej zamieszczam krótki poradnik wideo, na którym pokazuje, jak zmienia się przebieg trasy osobowej, po włączeniu i skonfigurowaniu profilu ciężarowego.

Inne instrukcje

Na stronie www.likoton.pl/instrukcje znajduje się katalog z innymi poradnikami dotyczącymi obsługi AutoMapy i nie tylko. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.