Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Jak włączyć symulowanie trasy w AutoMapie dla Android?
Kategorie
AutoMapa dla Android

Jak włączyć symulowanie trasy w AutoMapie dla Android?

AutoMapa dla systemu Android po wyznaczeniu trasy umożliwia włączenie jej demonstracji. Takie symulowanie trasy jest czasem przydatne, gdy chcemy lepiej przygotować się do jazdy. Jak w takim razie włączyć demo trasy?

Instrukcja

W AutoMapie dla systemu Android włączenie symulowania trasy jest bardzo proste. Po wyznaczeniu trasy wystarczy wejść w menu Trasa, kliknąć przycisk menu (trzy kropki) i z listy opcji wybrać Demo.

AutoMapa Android Menu kontekstowe w menu Trasa
Menu kontekstowe w menu Trasa

Po włączeniu symulowania trasy przez chwilę pojawi się kontrolka odtwarzania dema, która umożliwia zwiększenie i późniejsze zmniejszenie prędkości symulacji. Natomiast, gdy go przytrzymamy, wyłączane jest demo trasy. Po zniknięciu tej kontrolki można ją przywrócić, klikając mapę.

AutoMapa Android Symulacja trasy
Symulacja trasy

Kontrolka odtwarzania dema trasy posiada dwa przycisku. Znak + z prawej strony umożliwiają przyśpieszenie, natomiast znak – z lewej cofanie do normalnego poziomu. Dostępne są takie poziomy odtwarzania jak:

  • 1x
  • 2x
  • 4x
  • 8x
  • 16x
  • 32x
  • 64x

Wartości te oznaczają krotność przyśpieszenia odtwarzania.

Symulowanie trasy można wyłączyć, przytrzymując kontrolkę odtwarzania lub ponownie wchodząc w menu Trasa. Tu po kliknięciu przycisku menu zamiast opcji Demo, pojawi się Zatrzymaj demo, którą należy kliknąć.

Wideo

Poniżej zamieszam krótkie wideo, na którym pokazuję powyższą operację.

Inne instrukcje

Na stronie www.likoton.pl/instrukcje znajduje się katalog z innymi poradnikami dotyczącymi obsługi AutoMapy i nie tylko. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.