Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak zapisać zmiany ostrzegania o POI w AutoMapie dla Windows?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak zapisać zmiany ostrzegania o POI w AutoMapie dla Windows?

W AutoMapie dla systemu Windows możliwe jest indywidualne konfigurowanie parametrów ostrzegania o punktach użyteczności publicznej. Z ustawieniem odpowiednich parametrów trochę się schodzi, dlatego warto stworzyć ich kopię zapasową. Można to zrobić, zapisując zmiany ostrzegania o POI w odpowiednim pliku.

W celu zapisania zmian, które zostały przez nas naniesione w parametrach ostrzegania, należy wejść w Menu, następnie POI i Ostrzeganie, na dolnej belce kliknąć ikonę Otwórz Przycisk - Otwórz i wybrać Zapisz jako.

Okno - Ostrzeganie: Zapisz jako
Okno – Ostrzeganie: Zapisz jako

Po wejściu do opcji Zapisz jako pojawi się okno, jak na powyższym zrzucie, które wyświetla eksplorator plików. W nagłówku tego okna znajduje się informacja, w jakim formacie zostanie zapisany plik (Zapisz (.war)) oraz w jakiej lokalizacji się znajdujemy (w tym przypadku jest to D:\Dokumenty\).

Pod nagłówkiem umieszczone jest pole Plik:, gdzie należy wpisać nazwę dla pliku z ustawieniami ostrzegania o POI. Dla przykładu wpisana została nazwa Wakacje.

Pod polem Plik: znajduje się eksplorator plików, za pomocą którego można zmienić lokalizację zapisu pliku. W AutoMapie w wersji na komputer z lewej strony eksploratora plików jest lista dostępnych dysków. Po wybraniu interesującego nas dysku możemy przeglądać jego zawartość, która pojawią się w kolumnie obok. W tej kolumnie wyświetlone są podkatalogi, które dostępne są w danym katalogu. Wybierając odpowiedni katalog, wskazujemy miejsce, gdzie zostanie utworzony plik z ustawieniami ostrzegania.

Jeżeli korzystamy z AutoMapy na urządzeniu z systemem Windows CE lub Windows Mobile to nie mamy kolumny z listą dysków, a zamiast nich w głównym katalogu mamy podział na pamięć wewnętrzną i kartę pamięci. Pamięć wewnętrzna może być oznaczona jako katalog o nazwach ResidentFlash, MyFlashDisk, a karta pamięci SDMMC, Storage Card. Nazwa tych katalogów zależy od producenta urządzenia. Na samej górze kolumny z listą katalogów dostępny jest przycisk Do góry Przycisk - Do góry, który umożliwia przejście do katalogu wyżej.

Na dolnej belce znajduje się przycisk Katalog wyżej Przycisk - katalog wyżej, który podobnie do przycisku Do góry służy do przejścia do nadrzędnego katalogu. Obok tego przycisku umieszczony jest przycisk Otwórz Przycisk - Otwórz, dzięki któremu możemy utworzyć nowy katalog w wybranej lokalizacji. Po kliknięciu przycisku Otwórz zostanie rozwinięte menu z opcją Utwórz katalog, gdzie po wybraniu tej opcji pojawi się okno z polem do wpisania nazwy dla tego katalogu.

Okno - Utwórz katalog
Okno – Utwórz katalog

Po wpisaniu nazwy dla pliku, wskazaniu jego lokalizacji i zatwierdzeniu poprzez kliknięcie przycisku OK, w miejscu, które wskazaliśmy, zostanie utworzony plik o podanej nazwie, który będzie miał rozszerzenie *.war. Ten plik można skopiować do bezpiecznego miejsca. Można go również przenieść na inne urządzenie, jeżeli chcielibyśmy na nim korzystać z tych samych ustawień.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.