W AutoMapie dla systemu Windows możliwe jest indywidualne konfigurowanie parametrów ostrzegania o punktach użyteczności publicznej. Z ustawieniem odpowiednich parametrów trochę się schodzi, dlatego warto stworzyć ich kopię zapasową. Można to zrobić, zapisując zmiany ostrzegania o POI w odpowiednim pliku.
W celu zapisania zmian, które zostały przez nas naniesione w parametrach ostrzegania, należy wejść w Menu, następnie POI i Ostrzeganie, na dolnej belce kliknąć ikonę Otwórz i wybrać Zapisz jako.
Po wejściu do opcji Zapisz jako pojawi się okno, jak na powyższym zrzucie, które wyświetla eksplorator plików. W nagłówku tego okna znajduje się informacja, w jakim formacie zostanie zapisany plik (Zapisz (.war)) oraz w jakiej lokalizacji się znajdujemy (w tym przypadku jest to D:\Dokumenty\).
Pod nagłówkiem umieszczone jest pole Plik:, gdzie należy wpisać nazwę dla pliku z ustawieniami ostrzegania o POI. Dla przykładu wpisana została nazwa Wakacje.
Pod polem Plik: znajduje się eksplorator plików, za pomocą którego można zmienić lokalizację zapisu pliku. W AutoMapie w wersji na komputer z lewej strony eksploratora plików jest lista dostępnych dysków. Po wybraniu interesującego nas dysku możemy przeglądać jego zawartość, która pojawią się w kolumnie obok. W tej kolumnie wyświetlone są podkatalogi, które dostępne są w danym katalogu. Wybierając odpowiedni katalog, wskazujemy miejsce, gdzie zostanie utworzony plik z ustawieniami ostrzegania.
Jeżeli korzystamy z AutoMapy na urządzeniu z systemem Windows CE lub Windows Mobile to nie mamy kolumny z listą dysków, a zamiast nich w głównym katalogu mamy podział na pamięć wewnętrzną i kartę pamięci. Pamięć wewnętrzna może być oznaczona jako katalog o nazwach ResidentFlash, MyFlashDisk, a karta pamięci SDMMC, Storage Card. Nazwa tych katalogów zależy od producenta urządzenia. Na samej górze kolumny z listą katalogów dostępny jest przycisk Do góry , który umożliwia przejście do katalogu wyżej.
Na dolnej belce znajduje się przycisk Katalog wyżej , który podobnie do przycisku Do góry służy do przejścia do nadrzędnego katalogu. Obok tego przycisku umieszczony jest przycisk Otwórz , dzięki któremu możemy utworzyć nowy katalog w wybranej lokalizacji. Po kliknięciu przycisku Otwórz zostanie rozwinięte menu z opcją Utwórz katalog, gdzie po wybraniu tej opcji pojawi się okno z polem do wpisania nazwy dla tego katalogu.
Po wpisaniu nazwy dla pliku, wskazaniu jego lokalizacji i zatwierdzeniu poprzez kliknięcie przycisku OK, w miejscu, które wskazaliśmy, zostanie utworzony plik o podanej nazwie, który będzie miał rozszerzenie *.war. Ten plik można skopiować do bezpiecznego miejsca. Można go również przenieść na inne urządzenie, jeżeli chcielibyśmy na nim korzystać z tych samych ustawień.