Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Jak zmienić język interfejsu w AutoMapie dla systemu iOS?
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Jak zmienić język interfejsu w AutoMapie dla systemu iOS?

Domyślnym językiem interfejsu w AutoMapie dla systemu iOS jest język systemowy, czyli ten, którego używamy podczas korzystania z urządzenia. Wyjątkiem są języki niewspierane przez program. W takim przypadku AutoMapa będzie dostępna w języku angielskim. Czy można ręcznie zmienić język interfejsu w AutoMapie dla systemu iOS? Tak, jest możliwe, co opiszę w tym wpisie.

Ze względu na to, że wybór języka interfejsu w AutoMapie dla systemu iOS uzależniony jest od ustawień systemowych, to takiej możliwości nie ma w samym programie. Zmianę należy dokonać przez ustawienia urządzenia.

Pierwszym krokiem jest całkowite wyłączenie AutoMapy. W systemie iOS, po kliknięciu przycisku Home, aplikację są tylko minimalizowane i ewentualnie systemowo wyłączane całkowicie, gdy zabraknie pamięci operacyjnej potrzebnej dla aplikacji, z której aktualnie korzystamy. W celu całkowitego wyłączenia aplikacji należy dwukrotnie kliknąć przycisk Home, co spowoduje wyświetlenie zrzutów zminimalizowanych aplikacji.

iOS - Aplikacje w tle
iOS – Aplikacje w tle

W tym oknie można przeglądać zminimalizowane aplikacje, przesuwając palcem w lewo lub prawo. Natomiast, żeby zamknąć program, należy go znaleźć i zrzut przesunąć do góry tak, aby zniknął. Zniknięcie zrzutu oznacza wyłączenie programu, więc robimy tak dla pozycji AutoMapa.

Drugim krokiem jest wejście w systemowe ustawienia, czyli kliknięcie ikony z podpisem Ustawienia.

Ikona Ustawienia

Po wejściu w Ustawienia należy przesunąć dostępne pozycje na dół, gdzie znajduje się lista aplikacji i wybrać AutoMapa.

iOS - Ustawienia
iOS – Ustawienia

Po wybraniu pozycji AutoMapa pojawi się okno, gdzie możemy systemowo zmienić niektóre opcje AutoMapy, jak położenie, powiadomień, używanie sieci komórkowej, język, czy przywrócić ustawienia fabryczne.

iOS - Ustawienia AutoMapy
iOS – Ustawienia AutoMapy

W tym oknie po wybraniu pozycji Język zostajemy przeniesieni do okna wyboru języka interfejsu. Obecnie do wyboru dostępne są cztery pozycje:

  • auto

  • Polski

  • English

  • Deutsch

iOS - Wybór języka interfejsu dla AutoMapy
iOS – Wybór języka interfejsu dla AutoMapy

Auto jest pozycją domyślnie zaznaczoną i to dzięki niej program dostosowuje język interfejsu do ustawień systemowych. Gdy chcemy skorzystać z innego języka interfejsu w AutoMapie, to wybieramy odpowiednią pozycję, a następnie wychodzimy z ustawień i uruchamiamy program. W ten sam sposób możemy przywrócić poprzedni język.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.