Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Jak znaleźć kategorię POI w AutoMapie dla systemu iOS?
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Jak znaleźć kategorię POI w AutoMapie dla systemu iOS?

Jak znaleźć interesującą nas kategorię POI w AutoMapie dla systemu iOS? Ze względu na dużą ilość kategorii nie jest to takie łatwe, ale na szczęście możemy wspomóc się wbudowaną wyszukiwarką.

Kategorie punktów użyteczności publicznej tworzą swego rodzaju odwrócone drzewo, gdzie korzeniem jest główna kategoria, która nazywa się Wszystkie, gałęziami są podkategorie, natomiast liśćmi POI, które znajdują się w tych kategoriach. Zobrazowane jest to na poniższej ilustracji.

Drzewo kategorii POI
Drzewo kategorii POI

W czerwonych ramkach oznaczone są punkty użyteczności publicznej, natomiast ramki z tekstem oznaczają, że jest więcej kategorii oraz POI. Rozrysowanie całego drzewa zajęłoby trochę czasu, a później też ciężko by było je całe przejrzeć. Natomiast we wpisie Nowe ikony POI w AutoMapie, wypisałem dostępne kategorie, więc można się z nimi zapoznać.

Kategorie POI można wyszukiwać, po wejściu w menu Szukaj Przycisk Szukaj, POI Przycisk POI i wpisaniu nazwy kategorii w wyszukiwarce. Po wpisaniu nazwy, pod nazwą przycisku Kategorie pojawi się przykładowa lista znalezionych kategorii.

Wyszukiwanie kategorii POI
Wyszukiwanie kategorii POI

Po kliknięciu przycisku Kategorie, który znajduje się pod wyszukiwarką, zostanie wyświetlona lista z wynikami, czyli kategorie powiązane ze wpisaną nazwą.

Wyszukiwanie kategorii
Wyszukiwanie kategorii

Jak widać na powyższej ilustracji, obok każdej kategorii znajduje się ikona, która symbolizuje daną kategorię. Natomiast pod nazwą kategorii znajduje się jej położenie w drzewie kategorii. Dla przykładu kategoria Restauracja znajduję się w kategorii Gastronomia, a ta w głównej, czyli Wszystkie. Jeżeli w tym miejscu wejdziemy w kategorię, która będzie zawierała podkategorie, z kolejnymi kategoriami, to sytuacja się zmieni. Pojawi się wtedy lista, gdzie na samej górze będzie znajdowała się wybrana kategoria z podpisem WSZYSTKIE. Po kliknięciu tej pozycji zostaną wyświetlone wszystkie punkty użyteczności publicznej, które przypisane są do tej kategorii oraz ich podkategorii. Natomiast kolejne pozycje, to podkategorie kategorii z pierwszej pozycji, które w podpisie mogą zawierać przykłady swoich podkategorii. Brak informacji o podkategoriach oznacza, że dana kategoria zawiera tylko punkty użyteczności publicznej. W związku z tym, po wybraniu takiej kategorii zostanie wyświetlona lista POI. Oczywiście, jeżeli kategoria zawiera podkategorie, to po jej kliknięciu zostanie wyświetlona lista z podkategoriami.

Wybrana kategoria POI
Wybrana kategoria POI

Ważną informacją podczas wyszukiwania kategorii przy pomocy wyszukiwarki jest to, że kategorie wyszukiwane są na podstawie opcji, wybranej w menu POI. Chodzi o wybór obszaru, gdzie domyślnie zaznaczona jest opcja Wzg. aktualnej pozycji (Najbliższe), ale do wyboru są jeszcze inne opcje, które szczegółowo zostały opisane we wpisie Wyszukiwanie POI w AutoMapie dla systemu iOS.

Możliwe jest również ręczne wyszukiwanie kategorii, które nas interesują. Można to zrobić bez wpisywania frazy w wyszukiwarce, po kliknięciu przycisku Kategorie w oknie POI. Tu klikając odpowiednią pozycję, będzie wyświetlana jej zawartość.

Kategorie POI
Kategorie POI

W przypadku ręcznego wyszukiwania kategorii, po kliknięciu przycisku Kategorie pojawi się lista podstawowych kategorii oraz kategoria Wszystkie, w której zawarte są wszystkie kategorie. Do podstawowych kategorii zaliczają się:

  • Bankomat
  • Radar, Kontrola
  • Stacja paliw

Samo chodzenie po kategoriach działa podobnie jak w przypadku kategorii znalezionych przy pomocy wyszukiwarki. Różnica jest taka, że w przypadku ręcznego przeglądania, będą dostępne wszystkie kategorie, które zawierają POI znajdujące się w wybranym obszarze, a nie przefiltrowane.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

W odpowiedzi na “Jak znaleźć kategorię POI w AutoMapie dla systemu iOS?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.