Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Jak znaleźć skrzyżowanie w AutoMapie dla systemu iOS?
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Jak znaleźć skrzyżowanie w AutoMapie dla systemu iOS?

Może się zdarzyć, że zamiast dojechać pod konkretny adres mamy trafić na skrzyżowanie pewnych ulic, np. w celu odebrania jakiegoś znajomego. Na szczęście w AutoMapie dostępna jest opcja wyszukiwania skrzyżowań, która w takich sytuacjach jest przydatna.

Aby znaleźć skrzyżowanie, należy wejść w wyszukiwanie adresów, np. poprzez kliknięcie przycisku Szukaj Przycisk Szukaji Adres Przycisk Adres. Następnie należy znaleźć miejscowość, w której będziemy szukali skrzyżowania. Kolejnym krokiem jest wpisanie nazwy jednej z ulic i jej wybranie. Pojawi się wtedy okno z listą numerów posesji.

Wyszukiwanie numeru posesji
Wyszukiwanie numeru posesji

W tym oknie należy kliknąć przycisk Przecznice, który znajduje się obok wyszukiwarki. Po jego kliknięciu zostaniemy przeniesieni do okna, gdzie znajduje się lista ulic, które tworzą skrzyżowanie z wcześniej wybraną ulicą. W tym oknie można wpisać konkretną nazwę ulicy, aby nie wyszukiwać jej, przewijając listę ręcznie.

Wyszukiwanie przecznic
Wyszukiwanie przecznic

W oknie wyszukiwania skrzyżowań można wyszukiwać po nazwie ulicy oraz po numerze drogi, jeżeli wybrana ulica krzyżuje się z drogą posiadającą tylko numer. Natomiast zasada wyświetlania listy skrzyżowań jest taka, że najpierw podawany jest numer drogi, o ile został przypisany, np. E67;8, gdzie E67 oznacza drogę międzynarodową, a 8 krajową. Następnie wyświetlane są nazwy ulic. Jeżeli na danym skrzyżowaniu jest więcej połączeń, np. skrzyżowanie al. Krakowskiej z Łopuszańską w Warszawie, gdzie są dwa takie połączenia, to na końcu wpisu w nawiasie dodawany jest numer porządkowy łączenia, np. (1). Niestety nie ma wprowadzonej zasady, że np. od północnego zachodu mają zawsze (1), a od południowego wschodu (4), co trochę utrudnia znajdowanie odpowiedniego miejsca.

Ze względu na to, że numery dróg oraz numery porządkowe łączeń są tak samo opisane, czyli są to cyfry w nawiasach, to można czasem nie wiedzieć, o który z tych parametrów chodzi. Na szczęście łatwo to rozpoznać, ponieważ pozycji z numerami porządkowymi zawsze jest kilka, np. dla al. Krakowskiej w Warszawie mamy:

  • 17 stycznia (706) (1)
  • 17 stycznia (706) (2)
  • 17 stycznia (706) (3)
  • 17 stycznia (706) (4)

Cyfry w nawiasach od 1 do 4 to kolejne numery porządkowe, czyli kolejne łączniki pomiędzy al. Krakowską, a ul. 17 stycznia. Natomiast (706) to numer drogi.

W przypadku skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Juliana Ursyna Niemcewicza w Warszawie mamy dostępną tylko jedną pozycję: Niemcewicza Juliana Ursyna (717), gdzie wartość w nawiasie oznacza numer drogi.

Wyszukiwanie po skrzyżowaniach przydaje się również w innym przypadku. Otóż nie wszystkie miejscowości na mapie w AutoMapie mają numerację posesji, a tylko nazwy ulic. Wtedy po wpisaniu numeru ulicy, zamiast otrzymać możliwość wyszukiwania numeów posesji będziemy automatycznie przełączeniu do listy ze skrzyżowaniami.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.