Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows Phone 8 > Jak znaleźć skrzyżowanie w AutoMapie dla systemu Windows Phone?
Kategorie
AutoMapa dla Windows Phone 8

Jak znaleźć skrzyżowanie w AutoMapie dla systemu Windows Phone?

Może się zdarzyć, że zamiast dojechać pod konkretny adres mamy trafić na skrzyżowanie pewnych ulic, np. w celu odebrania jakiegoś znajomego. Dlatego w AutoMapie dla systemu Windows dostępna jest opcja wyszukiwania skrzyżowań, która w takich sytuacjach jest przydatna.

Aby znaleźć skrzyżowanie, należy wejść w wyszukiwanie adresów, np. poprzez kliknięcie przycisku Szukaj Przycisk Szukaj i wejściu w menu Adres. Następnie należy znaleźć miejscowość, w której będziemy szukali skrzyżowania. Kolejnym krokiem jest wpisanie nazwy jednej z ulic i jej wybranie. Pojawi się wtedy okno z listą numerów posesji.

Wyszukiwanie numeru posesji
Wyszukiwanie numeru posesji

W tym oknie należy przejść na stronę Skrzyżowanie, gdzie znajduje się lista ulic, które tworzą skrzyżowanie z wcześniej wybraną ulicą. W tym oknie można wpisać konkretną nazwę ulicy, aby ułatwić wyszukiwanie lub znaleźć interesującą nas ulicę ręcznie, przesuwając listę.

Wyszukiwanie skrzyżowania
Wyszukiwanie skrzyżowania

Niestety w oknie wyszukiwania skrzyżowań można wyszukiwać tylko po nazwie ulicy. Po numerze drogi można wyszukiwać tylko ręcznie.

Zasada wyświetlania listy skrzyżowań jest taka, że najpierw wyświetlane są ulice bez nazwy. Następnie drogi posiadające swój numer, ale nie nazwę, np. E67;8, gdzie E67 oznacza drogę międzynarodową, a 8 krajową. Dalej wyświetlane są nazwy ulic posortowane alfabetycznie.

Jeżeli na danym skrzyżowaniu jest więcej połączeń, np. skrzyżowanie al. Krakowskiej z Łopuszańską w Warszawie, gdzie są dwa takie połączenia, to na końcu wpisu w nawiasie dodawany jest numer porządkowy łączenia, np. (1). Niestety nie ma wprowadzonej zasady, że np. od północnego zachodu mają zawsze (1), a od południowego wschodu (4), co trochę utrudnia znajdowanie odpowiedniego miejsca.

Ze względu na to, że numery dróg oraz numery porządkowe łączeń są tak samo opisane, czyli są to cyfry w nawiasach, to można czasem nie wiedzieć, o który z tych parametrów chodzi. Na szczęście łatwo to rozpoznać, ponieważ pozycji z numerami porządkowymi zawsze jest kilka, np. dla al. Krakowskiej w Warszawie mamy:

  • 17 stycznia (706) (1)
  • 17 stycznia (706) (2)
  • 17 stycznia (706) (3)
  • 17 stycznia (706) (4)

Cyfry w nawiasach od 1 do 4, które znajdują się na końcu, to kolejne numery porządkowe, czyli kolejne łączniki pomiędzy al. Krakowską, a ul. 17 stycznia. Natomiast (706) to numer drogi.

W przypadku skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Juliana Ursyna Niemcewicza w Warszawie mamy dostępną tylko jedną pozycję: Niemcewicza Juliana Ursyna (717), gdzie wartość w nawiasie oznacza numer drogi.

Wyszukiwanie po skrzyżowaniach przydaje się również w innym przypadku. Otóż nie wszystkie miejscowości na mapie w AutoMapie mają numerację posesji, a tylko nazwy ulic. Wtedy po wpisaniu numeru ulicy, zamiast otrzymać możliwość wyszukiwania numerów posesji będziemy automatycznie przełączeniu do listy ze skrzyżowaniami.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.