Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak znaleźć skrzyżowanie w AutoMapie dla Windows?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak znaleźć skrzyżowanie w AutoMapie dla Windows?

Może się zdarzyć, że zamiast dojechać pod konkretny adres mamy trafić na skrzyżowanie pewnych ulic, np. w celu odebrania jakiegoś znajomego. Jak w takim przypadku znaleźć skrzyżowanie w AutoMapie dla Windows?

Aby znaleźć skrzyżowanie, należy wejść w wyszukiwanie adresów, np. poprzez kliknięcie Menu, dalej Prowadź do / Szukaj i Adresy. Następnie należy znaleźć miejscowość, w której będziemy szukali skrzyżowania. Kolejnym krokiem jest wpisanie nazwy jednej z ulic i jej wybranie. Pojawi się wtedy okno z listą numerów posesji.

Okno - Numer posesji
Okno – Numer posesji

W tym oknie należy kliknąć przycisk Skrzy. Przycisk - Skrzyżowania, który znajduje się na dolnej belce. Po jego kliknięciu zostaniemy przeniesieni do okna, gdzie znajduje się lista ulic, które tworzą skrzyżowanie z wcześniej wybraną ulicą. W tym oknie można wpisać konkretną ulicę, aby nie wyszukiwać jej, przewijając listę ręcznie.

Okno - Skrzyżowania
Okno – Skrzyżowania

W oknie Skrzyżowania można wyszukiwać po nazwie ulicy oraz po numerze drogi, jeżeli wybrana ulica krzyżuje się z drogą posiadającą tylko numer. Natomiast zasada wyświetlania listy skrzyżowań jest taka, że najpierw podawana jest nazwa ulicy. Następnie w nawiasie jest numer drogi, o ile został przypisany, np. (E67;8), gdzie E67 oznacza drogę między narodową, a 8 krajową. Jeżeli na danym skrzyżowaniu jest więcej połączeń, np. skrzyżowanie Al. Krakowskiej z Łopuszańską w Warszawie, gdzie są dwa takie połączenia, to na końcu wpisu w nawiasie dodawany jest numer porządkowy łączenia, np. (1). Niestety nie ma wprowadzonej zasady, że np. od północnego zachodu mają zawsze (1), a od południowego wschodu (4), co trochę utrudnia znajdowanie odpowiedniego miejsca.

Ze względu na to, że numery dróg oraz numery porządkowe łączeń są tak samo opisane, czyli są to cyfry w nawiasach, to można czasem nie wiedzieć, o który z tych parametrów chodzi. Na szczęście łatwo to rozpoznać, ponieważ pozycji z numerami porządkowymi zawsze jest kilka, np. dla Al. Krakowskiej w Warszawie mamy:

  • 17 stycznia (706) (1)
  • 17 stycznia (706) (2)
  • 17 stycznia (706) (3)
  • 17 stycznia (706) (4)

Cyfry w nawiasach od 1 do 4 to kolejne numery porządkowe, czyli kolejne łączniki pomiędzy Al. Krakowską, a ul. 17 stycznia. Natomiast (706) to numer drogi.

W przypadku skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Juliana Ursyna Niemcewicza w Warszawie mamy dostępną tylko jedną pozycję: Niemcewicza Juliana Ursyna (717), gdzie wartość w nawiasie oznacza numer drogi.

Na dolnej belce okna Skrzyżowania znajdują się przyciski Miasto Przycisk - Miasto oraz Adresy Przycisk - Adresy. Przycisk Miasto spowoduje przełączenie do okna z wyszukiwaniem miejscowości, natomiast Adresy do okna z wyszukiwaniem ulic.

Wyszukiwanie po skrzyżowaniach przydaje się również w innym przypadku. Otóż nie wszystkie miejscowości na mapie w AutoMapie mają numerację posesji, a tylko nazwy ulic. Wtedy po wpisaniu numeru ulicy, zamiast otrzymać numer posesji będziemy automatycznie przełączeniu do listy ze skrzyżowaniami. Przykładem takiej miejscowości jest Mokra lewa, gdzie po wpisaniu nazwy ulicy Mokra lewa otrzymamy skrzyżowanie z ulicą Mokrą.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.