Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jak zwiększyć zakres portów COM w AutoMapie dla Windows?
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jak zwiększyć zakres portów COM w AutoMapie dla Windows?

Standardowo w AutoMapie dla systemu Windows do wyboru jest dziewięć portów COM. Są to wirtualne porty, z którymi powiązane są niektóre urządzenia, np. odbiornik GPS.

Menu - Port
Menu – Port

Dzięki poprawnemu podłączeniu odbiornika GPS i ustawieniu portu, z którym jest powiązany, w AutoMapie możliwe jest korzystanie z opcji nawigowania. AutoMapa stara się automatycznie wykryć poprawne ustawienia. Natomiast może się zdarzyć, że na komputerze wszystkie dostępne porty COM z zakresu 1-9 są zajęte przez inne urządzenia, a odbiornik GPS został podłączony do portu COM 11. W takim przypadku można zwiększyć zakres dostępnych portów.

W celu zwiększenia zakresu dostępnych portów COM w AutoMapie dla Windows za pomocą Eksploratora plików lub podobnego narzędzia (np. Total Commander) należy wejść do lokalizacji, gdzie zainstalowana jest AutoMapa – w przypadku komputera domyślnie jest to C:\Program Files\AutoMapa EU. Następnie należy otworzyć folder Profiles, dalej katalog z aktualnie używanym profilem, np. osobowy, a tu Settings Files. W tym katalogu należy znaleźć plik gps.settings i edytować, czyli otworzyć za pomocą systemowego notatnika, bądź innego edytora, np. Notepad++.

W pliku gps.settings należy wyszukać wpis AutodetectMaxPort= i zmienić wartość po znaku = (domyślnie 9) na oczekiwaną lub wyższą – w naszym przypadku będzie to 11 i zapisać zmiany.

Dla naszego przykładu ta linijka powinna wyglądać tak:

AutodetectMaxPort=11

Po wykonaniu tych czynności i  uruchomieniu AutoMapy w Menu > Ustawienia > GPS > Urządzenie GPS > Port nie będziemy mieli do wyboru 9 portów COM, a tyle ile ustawiliśmy.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.