Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Katowicka Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Katowicka Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows możliwe jest tworzenie własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest katowicka Strefa Płatnego Parkowania.

Katowice - Strefa Płatnego Parkowania
Katowice – Strefa Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Katowicach utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://www.mzum.katowice.pl/Strefa.html. Strefa składa się z 79 punktów, współrzędnych geograficznych, które łącząc się twoją jeden obszar. Granicę strefy wyznaczają następujące ulice: Mikołowska, Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury, Tadeusza Kościuszki, pl. Karola Miarki, Jana Kochanowskiego, Jagiellońska, Józefa Lompy, Henryka Dąbrowskiego, Francuska, Warszawska, Szkolna, Stanisława Moniuszki, Uniwersytecka, Piastowska, al. Wojciecha Korfantego, Piotra Skargi, Sokolska, Adama Mickiewicza, Jana III Sobieskiego, Gliwicka, pl. Wolności, Sądowa. Strefa obowiązuje od poniedziałku do piątki, od godziny 9:00 do 16:30.

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Pierwsza godzina:2,00 zł
Druga godzina:2,40 zł
Trzecia godzina:2,80 zł
Czwarta i każda kolejna godzina:2,00 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Katowice – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy katowicka Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Katowice – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granicę. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Katowice – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Katowice - Strefa Płatnego Parkowania-obrys
Katowice – Strefa Płatnego Parkowania-obrys

Poniżej prezentuję film, jak katowicka Strefy Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

2 odpowiedzi na “Katowicka Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.