Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Kody pocztowe w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Kody pocztowe w AutoMapie dla Windows

Kody pocztowe są ważnym oznaczeniem danego rejonu lub nawet dokładnego adresu, dlatego w systemach nawigacyjnych możliwość wyszukiwania adresów za ich pomocą jest bardzo przydatna. Oczywiście taka możliwość występuje również w AutoMapie dla systemu Windows i dotyczy wszystkich krajów w niej dostępnych.

W celu wyszukania adresu po kodzie pocztowym należy wejść w Menu, następnie Prowadź do / Szukaj i  Adresy.

Okno - Adresy
Okno – Adresy

Jeżeli mamy zainstalowaną mapę Europy i chcemy zmienić kraj, to klikamy na pole obok nazwy Kraj. Po wybraniu kraju domyślnie pojawi się okno służące do wyszukiwania miejscowości. To samo okno pojawi się po bezpośrednim kliknięciu pola pod nazwą Miasto lub kod. Na dolnej belce tego okno będzie dostępny przycisk Kody Przycisk - Kody, gdzie po jego kliknięciu przejdziemy do okna z możliwością wyszukiwania kodów pocztowych.

Okno - Kod
Okno – Kod

Po wpisaniu całego kodu pocztowego kursor do wprowadzania danych automatycznie przeniesie się na pole obok, które służy do wyszukiwania miejscowości powiązanych z tym kodem. Jest to bardzo pomocne w przypadku, kiedy z danym kodem powiązanych jest wiele adresów.

Okno - Kod: wiele miejscowości
Okno – Kod: wiele miejscowości

Po wyszukaniu odpowiedniej miejscowości i jej wybraniu przejdziemy do wyszukiwania ulicy.

Na dolnej belce okna Kod znajduje się przycisk Miasta Przycisk - Miasta, gdzie po jego kliknięciu zostaniemy przełączeniu do wyszukiwania miast po nazwie. W przypadku, kiedy mamy zainstalowaną mapę Europy to obok przycisku Miasta znajduje się jeszcze przycisk Kraj Przycisk - Kraj, który służy do wyszukiwania krajów.

Wyszukiwanie kodów pocztowych działa nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich. Jedynie w Wielkiej Brytanii można spotkać się z problemem przy wyszukiwaniu dokładnych kodów pocztowych. W tym kraju kody pocztowe służą nie tylko do oznaczenia jakiegoś rejonu, ale również dokładnego adresu. Ponieważ często jest tak, że w danej miejscowości jest wiele takich samych adresów to łatwiej go znaleźć po kodzie pocztowym. Niestety AutoMapa posiada bazę kodów odpowiedzialną tylko za wyszukiwanie adresów po danym rojenie, ale być może kiedyś zostanie ona rozbudowana.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.