Strona główna > Z dala od klawiatury > Komiks Blues żubr
Kategorie
Z dala od klawiatury

Komiks Blues żubr

W 2008 r. Ryszard Dąbrowski stworzył komiks Blues żubr. Komiks zawiera 32 strony i pokazuje wizję Puszczy Białowieskiej dwadzieścia lat później, a dokładnie to, co po niej może zostać, jeżeli nie zachowamy jej pierwotnego charakteru i zmniejszymy obszar.

Blues żubr
Okładka komiksu Blues żubr

Niedawno byłem w Białymstoku oraz jego okolicach i zauroczył mnie naturalny charakter tego regionu. Podlasie powinno pozostać w takiej formie, jaką teraz prezentuje. Ta dzikość, mnogość lasów i zwierząt jest niesamowita, a niestety wycinając drzewa, pozbawiamy się tego. Nie byłem jeszcze w okolicach Białowieży, ale domyślam się, że Puszcza Białowieska ma jeszcze bardziej naturalny charakter.

Kontrola wycinki drzew przez prowadzi do tego, że powstaje sztucznie naturalny twór, który nie jest tak imponujący. Obcować z takim tworem możemy w miastach, idąc do parku, o ile jeszcze istnieje, ponieważ zamiast niego może już stać sklep wielkopowierzchniowy, czy magazyn.

Komiks Blues żubr jest dziełem Ryszarda Dąbrowskiego. Autor napisał scenariusz, tekst i wykonał rysunki. Natomiast wydawcą jest Podlaski Oddział Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. Dostępny jest do pobrania na stronie internetowej Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, pod adresem http://pracownia.org.pl/pliki/blues-zubra_ryszard-dabrowski.pdf.

Sugeruję przeczytanie tego komiksu i zastanowienie się nad problemem wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej, ponieważ nie należy ona tylko do ludzi.

Foto

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.