Komunikat Could not create Java implementation loader w OpenOffice

Co zrobić, kiedy w pakiecie biurowym OpenOffice pojawi się komunikat Could not create Java implementation loader? Jeżeli posiadasz 64. bitowy system operacyjny z rodziny Windows i pojawia się taki komunikat przy instalacji rozszerzeń to w poniższym wpisie zostanie opisane, jak rozwiązać ten problem.

Could not create Java implementation loader
Could not create Java implementation loader

Jeszcze nie ma 64. bitowej wersji programu OpenOffice, więc jeżeli zainstalujemy go na komputerze z systemem 64. bitowym to przy próbie instalacji niektórych rozszerzeń może pojawić się komunikat Could not create Java implementation loader. Jest to spowodowane tym, że pomimo posiadania zainstalowanego środowiska Java, OpenOffice go nie widzi.

W takim przypadku należy wejść na stronę www.java.com i pobrać środowisko Java dla systemu 32. bitowego – Windows Offline (32-bitowa).

Po pobraniu  środowiska Java należy je zainstalować, najlepiej w domyślnej lokalizacji. OpenOffice po ponownym uruchomieniu powinien poprawnie wczytać 32. bitową Javę. Jeżeli tego nie zrobi to można ręcznie ją wskazać wchodząc w menu Narzędzia > Opcje > OpenOffice > Java. Następnie należy kliknąć Dodaj i wskazać lokalizację gdzie zainstalowana jest ta wersja, domyślnie jest to C:\Program Files (x86)\Java.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.