Strona główna > Programy > OpenOffice/LibreOffice > Komunikat Could not create Java implementation loader w OpenOffice
Kategorie
OpenOffice/LibreOffice

Komunikat Could not create Java implementation loader w OpenOffice

Co zrobić, kiedy w pakiecie biurowym OpenOffice pojawi się komunikat Could not create Java implementation loader? Jeżeli posiadasz 64. bitowy system operacyjny z rodziny Windows i pojawia się taki komunikat przy instalacji rozszerzeń, to w poniższym wpisie zostanie opisane, jak rozwiązać ten problem.

Could not create Java implementation loader
Could not create Java implementation loader

Jeszcze nie ma 64. bitowej wersji programu OpenOffice, więc jeżeli zainstalujemy go na komputerze z systemem 64. bitowym to przy próbie instalacji niektórych rozszerzeń może pojawić się komunikat Could not create Java implementation loader. Jest to spowodowane tym, że pomimo posiadania zainstalowanego środowiska Java, OpenOffice go nie widzi.

W takim przypadku należy wejść na stronę www.java.com i pobrać środowisko Java dla systemu 32. bitowego – Windows Offline (32-bitowa).

Po pobraniu  środowiska Java należy je zainstalować, najlepiej w domyślnej lokalizacji. OpenOffice po ponownym uruchomieniu powinien poprawnie wczytać 32. bitową Javę. Jeżeli tego nie zrobi ,to można ręcznie ją wskazać wchodząc w menu Narzędzia > Opcje > OpenOffice > Java. Następnie należy kliknąć Dodaj i wskazać lokalizację gdzie zainstalowana jest ta wersja, domyślnie jest to C:\Program Files (x86)\Java.

Oceń wpis
[Maks.: 5 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.