Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Menu Funkcje automatyczne w AutoMapie dla systemu iOS
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Menu Funkcje automatyczne w AutoMapie dla systemu iOS

W AutoMapie dla systemu iOS dostępna jest opcja Funkcje automatyczne, która pozwala na włączenie lub wyłączenie automatycznego wykonywania pewnych działań programu. W skład tych działań wchodzą takie opcje jak przełączanie w tryb nocny, obracanie w kierunku jazdy, czy lokalizowanie.

Możliwość skonfigurowania funkcji, które automatycznie mają być wykonywane, dostępna jest po wejściu w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia, następnie Interfejs Przycisk Interfejs i Funkcje automatyczne. Do dyspozycji są takie pozycje, jak:

  • Tryb nocny
  • Obracanie mapy
  • Start lokalizowania
  • Zbliżanie manewru
  • Zbliżanie POI
  • Skala do zbliżenia
Menu Funkcje automatyczne
Menu Funkcje automatyczne

Domyślnie włączone są wszystkie pozycje poza Skalą do zbliżenia.

Tryb nocny umożliwia automatyczną zmianę kolorów mapy i programu po wykryciu zachodu słońca. Informacje o zachodzie pobiera wraz z danymi GPS i na ich podstawie zmienia kolory. Dzięki temu, w nocy można normalnie korzystać z programu, ponieważ kolory robią się ciemne, co tak nie razi oczu.

Dzięki opcji Obracanie mapy, podczas nawigowania widzimy obraz w kierunku, w którym się poruszamy. Gdy tę opcję wyłączymy, to w widoku 2D mapa zawsze będzie ustawiona w kierunku północny, Takie zachowanie by nie było wygodne w widoku 3D, dlatego w nim nie działa.

Start lokalizowania włącza automatyczne wyszukiwanie sygnału GPS. Gdy tę opcję wyłączymy, to po uruchomieniu programu będziemy w trybie przeglądania mapy, a żeby przejść do nawigowania będzie konieczne kliknięcie przycisku startu nawigowania.

Zbliżanie manewru powoduje automatyczne przybliżanie mapy, gdy zbliżamy się do manewru. Dzięki takiemu rozwiązaniu lepiej widać, jak wyglądają najbliższe drogi i jaki możemy wykonać manewr. Podobną opcją jest Zbliżanie POI, ale ona dotyczy tylko punktów użyteczności publicznej, które skonfigurowaliśmy do ostrzegania, co zostało opisane we wpisie Menu Ostrzeganie w AutoMapie dla systemu iOS.

Skala do zbliżenia umożliwia skonfigurowanie skali, do jakiej mapa ma być zbliżana podczas manewrów lub ostrzegania o POI, co zależy od tego, którą opcję mamy włączoną. Można ustawić inną skalę dla widoku 2D i inną dla 3D. Domyślnie dla 2D jest 620m, natomiast dla 3D 260m. Skalę można zmienić przy pomocy suwaków, które znajdują się odpowiednio pod pozycjami Skala 2D oraz Skala 3D. Minimalną skalą, jaką można ustawić dla obu widoków to 100m, natomiast maksymalna zależy od widoku. Dla 2D jest to 4000m, natomiast dla 3D 1900m. Skala skonfigurowana jest tak, że minimalną wartością, o jaką można przesunąć suwak, jest 20m, czyli nie ma możliwości ustawienia skali 1890m.

Menu Skala do zbliżenia
Menu Skala do zbliżenia
Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.