Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Menu GPS w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Menu GPS w AutoMapie dla Windows

Menu GPS w AutoMapie dla systemu Windows służy do zarządzania danymi, które odbierane są przez odbiornik GPS. Dzięki tej opcji możemy włączyć lub wyłączyć odbiornik GPS, zapisać ślad trasy lub otworzyć wcześniej zapisany. W menu GPS możemy również sprawdzić ile satelitów zostało znalezionych.

Menu GPS dostępne jest po wyłączeniu prostego menu poprzez wejście w Menu, następnie przejście na drugą stronę i kliknięcie przycisku Menu proste tak, aby lampka, która znajduje się na tym przycisku zgasła. Następnie w głównym Menu należy kliknąć GPS.

Okno - GPS - str. 1
Okno – GPS – str. 1
Okno - GPS - str. 2
Okno – GPS – str. 2

Pierwszą pozycją jest opcja Zapisuj ślad, która służy do zapisania śladu GPS na podstawie naszej trasy. Szczegółowo opisana jest we wpisie Jak w AutoMapie dla Windows zapisać ślad GPS przejechanej trasy?.

Drugą pozycją może być opcja Start GPS lub Wyłącz GPS. Opcja Start GPS włącza korzystanie z odbiornika GPS. Po kliknięciu tej opcji pojawi się przycisk Wyłącz GPS, który służy do wyłączenia korzystania z odbiornika.

Opcja Pokaż ślad umożliwia pokazanie na mapie wcześniej zapisanego śladu trasy. Więcej informacji na temat tej opcji można znaleźć we wpisie Opcja Pokaż ślad w AutoMapie dla Windows.

Kolejną pozycją jest opcja Odtwórz ślad, która służy do odtworzenia przebiegu naszej jazdy. Dokładny opis tej opcji znajduje się we wpisie Opcja Odtwórz ślad w AutoMapie dla Windows.

W opcji Informacje pokazana jest wizualizacja z ilością satelitów wraz z jakością sygnału GPS, lokalizacja oraz komunikaty przekazywane przez odbiornik GPS. Dokładny opis tej opcji znajduje się we wpisie Menu Informacje GPS w AutoMapie dla Windows.

Centruj na pozycji GPS jest opcją, która służy do pokazania naszej bieżącej pozycji na środku ekranu.

Za pomocą opcji Ukryj ślad(y) możliwe jest usunięcie z mapy pokazanych wcześniej śladów GPS.

Zapisz ślad trasy jest opcją podobną do Zapisuj ślad, z tym że nie służy do zapisywania bieżącej pozycji, a do zrobienia kopii wyznaczonej trasy, jako plik ze śladem GPS. Dlatego też ta opcja aktywna jest dopiero po wyznaczeniu trasy. Do czego ona się może przydać? Na przykład do porównania trasy utworzonej na podstawie tych samych miejsc, ale wyznaczonej w różnych godzinach. W różnych godzinach może być inny przebieg, a opcja Zapisz ślad trasy zapisuje przebieg trasy, a nie ustawione wcześniej punkty, więc pokazując na mapie dwa ślady, można przeprowadzić analizę dotyczącą poprawności wyznaczania tras przez AutoMapę.

Dzięki opcji Konwertuj ślad możemy wykonać konwertowanie pliku śladu z AutoMapy do formatu KML, który obsługiwany jest, np. przez Google Earth, czy Targeo. Dokładny opis tej opcji można znaleźć we wpisie Opcja Konwertuj ślad w AutoMapie dla Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.