Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Menu Informacje GPS w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Menu Informacje GPS w AutoMapie dla Windows

W menu Informacje, które dostępne jest w AutoMapie dla systemu Windows, pokazana jest wizualizacja ilości satelitów wraz z jakością sygnału GPS, bieżąca pozycja oraz komunikaty przekazywane przez odbiornik GPS.

Menu Informacje dostępne jest po wyłączeniu prostego menu poprzez wejście w Menu, następnie przejście na drugą stronę i kliknięcie przycisku Menu proste tak, aby lampka, która znajduje się na tym przycisku zgasła. Następnie w głównym Menu należy wybrać GPS i kliknąć Informacje.

Pierwsza strona w menu Informacje wyświetla wizualizację z ilością satelitów oraz jakością sygnału GPS. Znalezione satelity oznaczone są kolorem żółtym, natomiast aktywne, czyli te, z których korzysta AutoMapa, mają kolor zielony.

Okno - Informacje GPS - Satelity
Okno – Informacje GPS – Satelity

Na drugiej stronie menu Informacje wyświetlone są dane dotyczące lokalizacji znalezionej na podstawie sygnału GPS. W skład tych informacji wchodzą:

  • Pozycja – współrzędne geograficzne;
  • Prędkość;
  • Wysokość – wysokość nad poziomem morza, ale cywilne odbiorniki GPS są małą precyzyjne w pokazywaniu pozycji pionowej, więc ta wartość może znacznie się różnić od rzeczywistości, nawet o 100 m;
  • Kurs – kąt nachylenia względem kierunku północnego.
Okno - Informacje GPS - Pozycja
Okno – Informacje GPS – Pozycja

Ostatnia strona w menu Informacje zawiera dane, które są odczytywane z odbiornika GPS. Te dane AutoMapa przetwarza w celu pokazania bieżącej pozycji. Jeżeli w tym oknie nie ma takich znaczków to w ustawieniach GPS może być źle ustawiony port COM lub odbiornik GPS jest uszkodzony.

Okno - Informacje GPS - Dane
Okno – Informacje GPS – Dane

W przypadku, kiedy włączone jest wyszukiwanie sygnału, to na dolnej belce znajduje się przycisk Wyłącz GPS. Jeżeli wyszukiwanie jest wyłączone, to zamiast tego przycisku jest Start GPS, który włącza korzystanie z odbiornika GPS.

Okno Informacje GPS można również włączyć klikając przycisk Szukam sygnału GPS Przycisk - Szukam sygnału GPS: znalezione satelity, który pojawia się na mapie przed znalezieniem sygnału. Na tym przycisku znajduje się również kontrolka, która pokazuje, ile satelitów jest znalezionych (kolor żółty) oraz ile jest w użyciu (kolor zielony).

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.