Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Menu kontekstowe dla POI podczas ostrzegania w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Menu kontekstowe dla POI podczas ostrzegania w AutoMapie dla Windows

Jedną z podstawowych funkcji programu nawigacyjnego jest ostrzeganie o punktach użyteczności publicznej, dzięki czemu wiemy, do jakiego miejsca się zbliżamy. Jeżeli taki punkt chcemy użyć, np. dodając go do ulubionych, to należy włączyć menu kontekstowe dla POI i wybrać odpowiednią opcję.

W celu wywołania kontekstowego menu, podczas ostrzegania o POI, należy kliknąć pasek z opisem punktu, który pojawi się na dolnej belce. Następnie w oknie Informacja, na dolnej belce, należy kliknąć przycisk Menu Przycisk Menu, co opisane jest we wpisie Jak w AutoMapie dla systemu Windows wygląda ostrzeganie o POI?

Po kliknięciu przycisku Menu pojawi się menu kontekstowe dla POI, gdzie położenie dostępnych opcji zależy od tego, czy Menu proste jest włączone, czy wyłączone. W obu wariantach te opcje będą podzielone na dwie strony, co widać w nagłówku. W tym nagłówku poza numerem strony może być widoczna nazwa wybranego POI, o ile jest dostępna. W przeciwnym wypadku miejsce na nazwę jest puste.

Menu kontekstowe dla ostrzeganego POI w prostym menu - strona 1
Menu kontekstowe dla ostrzeganego POI w prostym menu – strona 1
Menu kontekstowe dla ostrzeganego POI w prostym menu - strona 2
Menu kontekstowe dla ostrzeganego POI w prostym menu – strona 2
Menu kontekstowe dla ostrzeganego POI w rozszerzonym menu - strona 1
Menu kontekstowe dla ostrzeganego POI w rozszerzonym menu – strona 1
Menu kontekstowe dla ostrzeganego POI w rozszerzonym menu - strona 2
Menu kontekstowe dla ostrzeganego POI w rozszerzonym menu – strona 2

Menu kontekstowe dla POI zarówno w prostym, jak i rozszerzonym menu, zawiera takie same opcje, ale na drugiej stronie trochę inaczej rozmieszczone. Lista opcji wraz z ich opisem znajduje się poniżej:

  • START spowoduje dodanie do wyznaczanej trasy punktu początkowego.

  • VIA doda do trasy punkt pośredni. Punkty pośrednie dzielą się na VIA (okolica) oraz VIA (punkt). VIA (okolica) to tak zwany inteligentny punkt pośredni, który ustawiany jest w optymalnym miejscu podczas wyznaczania trasy. Jest ruchomy, więc dobrze go używać, np. w sytuacjach, kiedy chcemy przejechać w obrębie danego miasta. Natomiast VIA (punkt) ustawiany jest w konkretnej pozycji, czyli po oznaczeniu miasta tym punktem trasa zostanie wyznaczona przez jego centrum.

  • CEL spowoduje oznaczenie wybranego miejsca jako punkt docelowy. Jeżeli będzie znana pozycja początkowo, np. po znalezieniu sygnału GPS, to po wybraniu tej opcji zostanie wyznaczona trasa.

  • Prowadź do służy do wyznaczenia trasy do wybranego miejsca. W przypadku jej wybrania, punkty pośrednie będzie można ustawić dopiero po wyznaczeniu trasy, co będzie wiązało się z kolejnymi kalkulacjami przy dodawaniu kolejnych punktów pośrednich.

  • Pokaż na mapie umożliwia wyświetlenie na mapie wybranego adresu.

  • Dodaj do Ulubionych służy do oznaczenia danego miejsca jako punktu ulubionego, co jest przydatne w przypadku, kiedy często podróżujemy do tego samego adresu.

  • Oznacz jako „Dom” służy do oznaczenia wybranego adresu jako punkt ulubiony Dom.

  • Oznacz jako „Praca” służy do oznaczenia wybranego adresu jako punkt ulubiony Praca.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.