Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Menu Modyfikuj w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Menu Modyfikuj w AutoMapie dla Windows

W przypadku kiedy w AutoMapie dla systemu Windows chcemy zmienić przebieg wyznaczonej trasy, zmieniając jej podstawowe parametry lub ją zachować w celu ponownego użycia, albo wczytać wcześniej zapisaną trasę to możemy skorzystać z opcji Modyfikuj.

Okno - Modyfikuj
Okno – Modyfikuj

Menu Modyfikuj można otworzyć, klikając przycisk Menu, następnie Trasa i Modyfikuj. Dostępne są w nim takie opcje, jak:

  • Wczytaj
  • Oryginalna
  • Kasuj objazdy
  • Zapisz
  • Alternatywna
  • Przelicz

Jeżeli trasa nie została wyznaczona, to w menu Modyfikuj dostępna będzie tylko opcja Wczytaj, która służy do wczytania wcześniej zachowanej trasy. Dokładny opis tej opcji znajduje się we wpisie Opcja Wczytaj w AutoMapie dla Windows.

Opcja Oryginalna służy do przywrócenia pierwotnego przebiegu trasy w przypadku, kiedy jej przebieg został zmieniony za pomocą opcji Alternatywna. Jeżeli taka zmiana nie nastąpiła, to przycisk Oryginalna nie jest aktywny.

Kasuj objazdy jest opcją, która uaktywnia się po dodaniu objazdu(ów) podczas nawigowania. Jeżeli dodane objazdy chcemy skasować, to należy wybrać tę opcję.

W przypadku, kiedy chcemy zachować ustawione punkty trasy w celu ich późniejszego użycia, to możemy skorzystać z opcji Zapisz. Ta opcja szczegółowo jest opisana we wpisie Jak zapisać trasę w AutoMapie dla Windows?.

Opcja Alternatywna służy do wyznaczenia trasy, uwzględniając inne drogi niż trasa oryginalna. Dzięki tej opcji można wybrać, którą drogą lepiej jechać.

Jeżeli chcemy zmienić podstawowe parametry trasy, np. to, czy ma przebiegać przez drogi płatne, czy nie to należy wybrać opcję Przelicz. Jest ona opisana we wpisie Opcja Przelicz w AutoMapie dla Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.