Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Menu Opcje w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Menu Opcje w AutoMapie dla Windows

W menu Opcje, które dostępne jest w AutoMapie dla systemu Windows, możliwe jest włączenie lub wyłączenie kilku przydatnych opcji programu. W skład tych opcji m. in. wchodzi wybór profilów, włączenie komputera pokładowego, czy trybu nocnego.

W celu wejścia do tych opcji należy kliknąć przycisk Menu i wybrać Opcje, gdzie dostępne są takie przyciski, jak:

  • Profile
  • Tryb nocny
  • Komputer
  • Obróć ekran
  • Pilot
  • Dźwięki
Okno - Opcje
Okno – Opcje

Dzięki opcji Profile możliwe jest zmienianie wcześniej zdefiniowanych zestawów opcji, np. pomiędzy ustawieniami dla samochodu osobowego i ciężarowego. Dokładny opis tej funkcjonalności dostępny jest we wpisie Profile w AutoMapie dla Windows.

Tryb nocny umożliwia ręczne włączenie lub wyłączenie motywu przeznaczonego do obsługi programu w nocy. Dzięki temu motywowi w nocy wzrok się tak nie męczy, a ekran nie oślepia. Oczywiście przy domyślnych ustawieniach AutoMapy, tzn. kiedy włączona jest opcja Przełączanie w tryb nocny, tryb nocny włącza się automatycznie na podstawie czasu, pory roku i pozycji na mapie.

Po wejściu w Komputer możemy zobaczyć różne wskaźniki dotyczące przejechanej trasy, np. czas jazdy, czy dystans. Ta opcja szczegółowo jest opisana we wpisie Komputer pokładowy w AutoMapie dla Windows.

Obróć ekran służy do zmiany orientacji ekranu z panoramy (orientacja pozioma) do portretu (orientacja pionowa). Jest ona dostępna tylko na urządzeniach, które mają taką systemową możliwość, czyli przede wszystkim na urządzeniach z Windows Mobile.

Opcja Pilot włącza lub wyłącza panel pilota, czyli belkę, która automatycznie się pokazuje po wyznaczeniu trasy i znajdują się na niej różne wskaźniki dotyczące trasy, np. prędkość, czas dojazdu.

Dźwięki jest opcją, która służy do włączenia lu wyłączenia dźwięków dostępnych w AutoMapie. Ta opcja działa jednorazowo, tzn., że jeżeli wyłączymy dźwięki za pomocą tej opcji, to po ponownym uruchomieniu AutoMapy zostaną one automatycznie włączone.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.