Menu POI w AutoMapie dla Windows

W menu POI, które znajduje się w AutoMapie dla Windows, możliwe jest zarządzanie dostępnymi punktami użyteczności publicznej, w skrócie POI. Są to punkty, które określają lokalizację pewnych miejsc, np. restauracji, stacji paliw, parków, czy też fotoradarów. Dzięki tym punktom, np. możemy sprawdzić, gdzie w danej okolicy znajdują się restauracje.

Menu POI dostępne jest po wejściu w Menu i kliknięciu POI. Pojawi się wtedy okno z takimi opcjami, jak:

  • Wyświetlanie
  • Zarządzanie
  • Synchronizuj z Miplo
  • Ulubione
  • Ostrzeganie
Okno - POI
Okno – POI

Wyświetlanie jest opcją, która umożliwia zarządzanie wyświetlaniem punktów użyteczności publicznej. Można w niej wybrać kategorie, które mają być wyświetlane oraz od jakiej skali. Szczegółowy opis tej opcji można znaleźć we wpisie Okno Wyświetlanie w AutoMapie dla Windows.

Zarządzanie służy do zapisywania i wczytywania plików z POI, czy też usuwania punktów, które przez nas zostały dodane. Dokładny opis tej opcji znajduje się we wpisie Okno Zarządzanie w AutoMapie dla Windows.

Synchronizuj z Miplo jest opcją, która dostępna jest po wyłączeniu prostego menu i na urządzeniach, które mają dostęp do internetu. W przypadku, kiedy konto Miplo nie zostało skonfigurowane to kliknięcie tego przycisku spowoduje przeniesienie do ustawień konta, co opisane jest we wpisie Menu Miplo w AutoMapie dla Windows. Natomiast w przypadku, kiedy konto zostało już skonfigurowane to po kliknięciu przycisku Synchronizuj z Miplo zostanie wykonana synchronizacja punktów użyteczności publicznej, to znaczy, że zostaną pobrane brakujące miejsca i usunięte już nieaktualne.

Ulubione służy do zarządzania punktami Ulubionymi, w tym Dom i Praca. Podobnie, jak w opcji Zarządzanie możliwe jest zapisywanie i wczytywanie plików, ale w tym przypadku z punktami ulubionymi. Dokładny opis tej opcji można znaleźć we wpisie Ekran Ulubione – Ustawienia w AutoMapie dla Windows.

Ostrzeganie jest opcją, która umożliwia ustawienia o jakich kategoriach POI AutoMapa ma ostrzegać oraz w jaki sposób. Szczegółowo ta opcja opisana jest we wpisie Jak w AutoMapie dla Windows skonfigurować ostrzeganie o POI?.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
Podoba się Wam to, co robię? Wesprzyj mnie przez LiKoToN w PayPal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.