Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Menu Pokazuj w AutoMapie dla systemu iOS
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Menu Pokazuj w AutoMapie dla systemu iOS

Menu Pokazuj, które dostępne jest w AutoMapie dla systemu iOS po wejściu w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia i Interfejs Przycisk Interfejs, pozwala na włączenie lub wyłączenie niektórych elementów programu, które widoczne są na mapie, jak pikietaż, sygnalizacja świetlna, czy znak ograniczenia prędkości i terenu zabudowanego.

Menu Pokazuj
Menu Pokazuj

W skład listy elementów, które można włączyć lub wyłączyć poprzez menu Pokazuj, wchodzą:

  • Ograniczenie prędkości
  • Pikietaż
  • Pionowe strzałki manewrów
  • Asystent pasa ruchu
  • Poziome etykiety ulic
  • Sygnalizacja świetlna
  • Nazwa za manewrem
  • Strzałki kierunkowości dróg

Ograniczenie prędkości to połączenie dwóch opcji, które reprezentują znaki drogowe, ograniczenie prędkości na danym odcinku drogi oraz teren zabudowany, gdy przez taki obszar przejeżdżamy. Jest to domyślnie włączona opcja, a dokładny jej opis znajduje się we wpisie Ograniczenie prędkości i Teren zabudowany w AutoMapie dla systemu iOS.

Znaki ograniczenia prędkości oraz terenu zabudowanego
Znaki ograniczenia prędkości oraz terenu zabudowanego

Pikietaż (kilometraż) jest słupkiem, który określa miejsce na drodze, podając odległość od jej początku. Ta opcja przydaje się kierowcom, w szczególności tym, którzy korzystają z CB-radia, np. w celu podania innym uczestnikom drogi lokalizacji fotoradaru przenośnego, ale również w przypadku podania miejsca jakiegoś zdarzenia drogowego, kiedy otoczenie nie zawiera szczególnych znaków.

Pikietaż

Pikietaż w AutoMapie pojawia się na drodze jako ikona słupka, nad którym podana jest odległość od początku drogi. Dodatkowo jego numer wyświetlany jest na dolnej belce oraz na panelu pilota. Wyświetlanie ikony pikietaża można wyłączyć poprzez wejście w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia, następnie Interfejs Przycisk Interfejs, Pokazuj i odznaczeniu pozycji Pikietaż.

Podczas podróżowania Pionowe strzałki manewrów pomocne są przy orientowaniu się, w którą drogę należy skręcić. Pojawiają się tuż przed manewrami w formie strzałek, które wyglądają jakby były zawieszone w powietrzu nad skrzyżowaniami. Pokazują kierunek, w którym należy jechać. Domyślnie wyświetlanie tej opcji jest włączone.

Pionowe strzałki manewrów
Pionowe strzałki manewrów

Asystent pasa ruchu pomaga podczas nawigowania na wielopasmowych skrzyżowaniach, ponieważ pokazuje pasy ruchu, którymi powinniśmy jechać. Jego działanie dokładnie opisałem we wpisie Asystent pasa ruchu w AutoMapie dla systemu iOS.

Asystent pasa ruchu bez numeru drogi
Asystent pasa ruchu bez numeru drogi

Poziome etykiety ulic to kolorowe, dynamicznie przesuwające się dymki, które pokazują nazwy najbliższych ulic. Z ich szczegółowym opisem można zapoznać się we wpisie Poziome etykiety ulic w AutoMapie dla systemu iOS.

Poziome etykiety ulic
Poziome etykiety ulic

Sygnalizacja świetlna w AutoMapie dla systemu iOS jest domyślnie włączoną opcją, która powoduje wyświetlanie ikon z sygnalizatorami na skrzyżowaniach lub przejściach dla pieszych. Opis tej opcji znajduje się we wpisie Sygnalizacja świetlna w AutoMapie dla systemu iOS.

Sygnalizacja świetlna

Nazwa za manewrem jest domyślnie wyłączoną opcją, która służy do wyświetlenia nazwy ulicy, w którą będziemy wjeżdżali. Pojawia się na belce nad panelem pilota. Jest to przydatna opcja, gdy potrzebujemy znać ulice, którymi jedziemy i w które musimy skręcić. Oczywiście działa tylko podczas nawigowania.

Nazwa za manewrem
Nazwa za manewrem

Strzałki kierunkowości ulic pokazują, że dany odcinek drogi jest jednokierunkowy. Domyślnie wyświetlanie tych strzałek jest wyłączone, ale można je włączyć, wchodząc w menu Pokazuj.

Strzałki kierunkowości ulic
Strzałki kierunkowości ulic
Oceń wpis
[Maks.: 8 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.