Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Menu Szukaj w AutoMapie dla systemu iOS
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Menu Szukaj w AutoMapie dla systemu iOS

Menu Szukaj, które dostępne jest w AutoMapie dla systemu iOS, umożliwia wyszukiwanie interesujących nas miejsc i oznaczanie ich jako punkty trasy lub pokazywanie ich na mapie. W związku z tym można powiedzieć, że obok możliwości wyznaczania tras jest drugą, podstawową funkcją programu nawigacyjnego.

Do menu Szukaj, można wejść po kliknięciu przycisku z lupką Przycisk Szukaj, który znajduje się na dolnej belce. Pojawi się wtedy okno z kilkoma stronami, gdzie domyślną jest Adres Przycisk Adres, a pozostałe to POI Przycisk POI, Kontakty Przycisk Kontakty, Ulubione Przycisk Ulubione i GPS Przycisk GPS.

W menu Adres możliwe jest wyszukiwanie miejscowości, ulic, numerów posesji, czy skrzyżowań. To menu szczegółowo zostało opisane we wpisie Menu Adres w AutoMapie dla systemu iOS.

Menu Adres
Menu Adres

Menu POI umożliwia wyszukiwanie interesujących nas POI. Punkty użyteczności publicznych można wyszukiwać po nazwie lub kategorii, w której się znajdują. Można również wyszukiwać w okolicy bieżącej pozycji lub wyszukanej, co szczegółowo zostało opisane we wpisie Wyszukiwanie POI w AutoMapie dla systemu iOS.

Menu POI
Menu POI

Kolejną opcją w menu Szukaj jest Kontakty. Menu Kontakty umożliwia przejście do systemowej aplikacji Kontakty i użycie wybranego kontaktu w celu wyznaczenia trasy do niego, czy po prostu pokazania adresu na mapie. Dokładny opis menu Kontakty znajduje się we wpisie Menu Kontakty w AutoMapie dla systemu iOS.

Menu Kontakty
Menu Kontakty

W menu Ulubione znajduje się lista naszych punktów ulubionych. W przypadku, kiedy posiadamy wiele punktów ulubionych, to w znalezieniu interesującego nas punktu pomaga wyszukiwarka, która znajduje się pod nagłówkiem menu.

Menu Ulubione
Menu Ulubione

Po kliknięciu interesującego nas punktu ulubionego pojawi się menu kontekstowe z takimi opcjami, jak:

  • Prowadź tam
  • Pokaż na mapie
  • Ustaw jako…
  • Anuluj

    Menu kontekstowe w menu Ulubione
    Menu kontekstowe w menu Ulubione

Opcja Prowadź tam, umożliwia wyznaczenie trasy do wybranego punktu ulubionego. Przy pomocy opcji Pokaż na mapie, wybrany punkt można wyświetlić na mapie. Ustaw jako służy do określenia typu punktu trasy dla wybranego punktu ulubionego. Do wyboru są Start, VIA, VIA okolica i Cel. Natomiast po kliknięciu Anuluj menu kontekstowe zostanie ukryte.

Ostatnią opcją w menu Szukaj jest GPS. Menu GPS umożliwia wyszukiwanie lokalizacji na podstawie współrzędnych geograficznych, co dokładnie zostało opisane we wpisie Menu GPS w AutoMapie dla systemu iOS.

Menu GPS
Menu GPS
Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.