Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Menu Trasa w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Menu Trasa w AutoMapie dla Windows

W menu Trasa, które znajduje się w AutoMapie dla systemu Windows, można zarządzać trasą, np. zmienić parametry wyznaczonej trasy, zobaczyć jej podsumowanie, skasować trasę, czy też ją zapisać.

Do menu Trasa można wejść, klikając przycisk Menu i wybierając Trasa. W przypadku, kiedy włączone jest Menu proste, to będą dostępne takie opcje, jak:

  • Demo
  • Skasuj
  • Odwróć
  • Modyfikuj
  • Informacje
  • Typ trasy
Okno - Trasa
Okno – Trasa

W przypadku, kiedy Menu proste jest wyłączone, to okno Trasa podzielone jest na dwie strony, gdzie na drugiej stronie znajdują się dodatkowo opcje:

  • Blokady
  • Pokaż całą
Okno - Trasa: druga strona
Okno – Trasa: druga strona

Jeżeli trasa nie jest wyznaczona, to z powyższych opcji aktywne są Demo, Modyfikuj, Typ trasy i Blokady.

Opcja Demo służy do włączenia podglądu trasy. Jeżeli trasa nie jest wyznaczona, to po wybraniu tej opcji zostanie włączona demonstracja domyślnej trasy. Natomiast po wyznaczeniu trasy będzie można zobaczyć tą, którą utworzyliśmy. Taki podgląd trasy można zobaczyć tylko do około 120. kilometra trasy. Po przebyciu takiej odległości demo zostanie wznowione lub zakończone – to zależy od parametru Kasuj gdy u celu, który znajduje się w Menu > Ustawienia > Trasa.

Opcji Skasuj, służy do kasowania wyznaczonej trasy. Natomiast nie można za jej pomocą skasować pozycji, które są w Menu > Trasa > Modyfikuj > Wczytaj, czy też zapisanych tras.

Za pomocą opcji Odwróć, można odwrócić przebieg trasy. Jest to przydatne w przypadku, kiedy dotrzemy do miejsca docelowego i chcemy wrócić. Wtedy wystarczy wybrać tę opcję, aby trasa była wyznaczona w drugą stronę.

Modyfikuj jest opcją, która służy do zmian w parametrach trasy. Jest okna dokładnie opisana we wpisie Menu Modyfikuj w AutoMapie dla Windows.

W opcji Informacje można zobaczyć opis wyznaczonej trasy. Szczegółowo ta opcja opisana jest we wpisie Informacje o trasie w AutoMapie dla Windows.

Opcja Typ trasy służy do zmiany rodzaju trasy. Opis dostępnych rodzajów znajduje się we wpisie Typ trasy w AutoMapie dla Windows.

W opcji Blokady dostępna jest lista zablokowanych przez nas odcinków. Szczegółowy opis tej funkcji można zobaczyć we wpisie Menu Blokady w AutoMapie dla Windows.

Ostatnią opcją jest Pokaż całą, który służy do wyświetlenia przebiegu całej trasy. Dzięki temu można zobaczyć, jak cała trasa będzie wyglądała. Oczywiście można podczas nawigowania w szybszy sposób to zobaczyć, tzn. klikając najbliższy manewr, który jest na panelu pilota, wtedy przy krótkiej trasie zostanie pokazana cała trasa, natomiast przy długiej jedno kliknięcie spowoduje pokazanie najbliższego odcinka, a kolejne całą trasę. Dodatkowo można przypisać opcję Pokaż całą do klawisza programowego lub sprzętowego, co jest opisane we wpisie Menu Przyciski w AutoMapie dla Windows.

 

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.